Wpis z mikrobloga

Mircy co się znają na #grzejniki i #budownictwo. Mam takiego kloca w sypialni. Obstawiam, że sezon grzewczy 2019/2020 skończył się definitywnie, chciałbym go wymienić. Rozglądałem się za czymś maksymalnie płaskim i na tyle wąskim, żeby zmieściło się na bocznej ścianie - tej po prawej stronie obecnego kaloryfera. Równocześnie, jak widać na zdjęciu, mamy tam rurę z zaworem bezpieczeństwa (mieszkamy na ostatnim piętrze bloku). Pytania, n a które potrzebuje odpowiedzi:
1) Jaki to jest typ przyłącza?
2) Czy tą rurę z "gwizdkiem" można skrócić, a sam zawór wkręcić np w wyjście z nowego grzejnika?
3) Administrator oszacował moc tego obecnego kloca na 1400W - energia grzewcza jest u nas nieopomiarowana - czy będzie jakiś przypał, jak założymy mniejszy kaloryfer? (Pokój ma wymiary 3.30x3.30 i zachodnią ekspozycję)
Pobierz
źródło: comment_1596878530hso8Xn1cEJG9lfJgZMsMvk.jpg
  • 3
@Admiral16
1. co masz na mysli?
2. moim zdaniem tak, dawno nie widzialem by komus te odpowietrzniki byly potrzebne. A Twoj w ogole jest odciety zaworem wiec i tak by nie zadzialal.
3. Przypal znaczy co? Bedzie grzal slabiej, bedzie mial mniejszy opor, bedzie zimniej. Gdyby ktos sie o to faktycznie troszczyl to i tak by byla regulacja wszystkich nastaw, woda destylowana w sieci.
Ale jest jak jest.
@Oo-oO
ad. 1 chodziło mi czy to jest typ podłączenia boczny (już wygoooglałem)
ad. 2 mimo wszytko obstawiam, że warto to uzgodnić z administracją
ad. 3 chodziło mi, czy formalnie moge zamontować mniejszy niż defaultowy

Dodatkowe pytanko - czy jak blok jest w administracji, to muszę skorzystać z ich ekipy, czy tylko to zgłosić?
@Admiral16 zawsze musisz uzgodnic to z nimi. Nie ma obowiazku brania ich ekipy. Możesz, to nie projekt budowlany z odbiorami. W małej instalacji mogłoby to wpłynąć na parametry, w bloku to nie będzie wiekszej różnicy