Wpis z mikrobloga

Mirki z #remontujzwykopem #urzadzajzwykopem #budujzwykopem.
Remontuję właśnie #mieszkaniedeweloperskie. Ekipa skończyła malowanie i jest dramat. Wrzucam fotkę. Na ścianach jakieś dziwne fale, na suficie też, nie mówiąc o drobnych niedoróbkach.
Co poszło nie tak? Kwestia gładzi? A może kiepskie tynki, bo deweloper się nie popisał - ściany były krzywe? Chyba, że to ja przesadzam...

#mieszkanie
persil91 - Mirki z #remontujzwykopem #urzadzajzwykopem #budujzwykopem.
Remontuję wła...

źródło: comment_1596825929N3uTI4IDPEtDsB2VhoNm8q.jpg

Pobierz
  • 20
@persil91: można dyskutować bez końca jaka była przyczyna, mogli nie starannie dotrzeć gładz.. za bardzo rozrzedzić farbę która słabo pokryła niedociągnięcia.. w budynkach deweloperskich nie ma krzywych ścian.. nie powinno być przy tej technologi murowania, no chyba że przed zakupem nikt nie przyłożyć poziomicy do wytynkowanych ścian.
@persil91: zagruntować i jeszcze raz gładzie.. ale weź takich fachowców co nie używają piór tylko glichówki 30'tki bo wychodzi równiej i podłóg cieni światła nie widać niedociągnięć.
@Sanay: w sumie to oni mieli technikę, że kładli gips tylko tam, gdzie były jakieś ubytki itp., twierdzili, że to wystarczy. To się da zrobić dobrze, ale trzeba mieć naprawdę dobre skille. Tu jak widać zabrakło, robota zapłacona i odebrana?
@Sanay: @wam116: za część prac, nie płaciłem jeszcze za malowanie i układanie podłóg.
Inny problem: gdzie znaleźć w sietrniu ekipę do wykończenia? Bo nie wiem, czy nie wynika to z braku umiejętności tych fachowców.

Przy okazji pytanie - mam już położone panele. Da się je jakoś zabezpieczyć przed szlifowaniem?
@persil91 imo na ścianie #!$%@? szpacholwanie, a na suficie malowanie- zbyt równe pasy, żeby to było od szpachlowania. Możliwe, że za gęsta farba( co może wydawać sie smieszne), ale sam czesto maluję farbami caparol/ brillux/ sikeens, do których jeśli nie doda sie wody, to wychodzą właśnie takie pasy
@Moj_Panie: o dziwo te wszystkie nierówności zauważyliśmy dopiero po malowaniu właściwą farbą (Flugger Dekso 1 Ultramat), która podobno dobrze kryje i jako ultramatowa powinna lepiej ukryć niedoróbki...
@persil91 sifity raczej powinno sie malować "od okna" czyli w przeciwnym kierunku niż powstałe pasy( o ile te pasy ro kwestia malowania). Ja bym próbował malować jeszcze raz , tak żeby cały czas malować mokre na mokre
@persil91 jesli chodzi o nierówności, to przeważnie wszelkie poprawki szpachlarskie robi sie po pierwszym malowaniu, bo wtedy wychadza wszelkie niedoskonałości, które były niezauważalne zaraz po szpacjlowaniu( podczas malowania na kolor robi sie dopiero ciekawie xD)
@persil91 a co do narożników, ro wyglada tak, jakby tych narożników po prostu nie wstawili, albo dali za gruno szpachli, co jest błędem,, bk po to dajesz narożnik zeby mieć ostrą krawędź. Chyba, że będą tam dzrwi i ościeżnica
@persil91 n

Widzę że sami specjaliści a #!$%@? się znają , przyczyną są krzywizny i załamania na ścianach na tynku jeżeli nie był równo zrobiony a gładź służy do wygładzenia ściany a nie do równia . Światło pada niekorzystnie na ścianę i dlatego tak widać . Poprawka - skórka za wyprawkę a efekt może być podobny - przyłóż długą poziomice w zdłorz ściany i sam się przekonasz .

Ogólnie rzecz biorąc teraz