Wpis z mikrobloga

#dron #drony
Siemanko, może ktoś doradzi. Dwa lata temu dostałem Syma X5uw, trochę polatałem, kilka razy go rozbiłem, naprawiłem i uważam, że trochę się nauczyłem latać. Ogólnie jest już w słabym stanie, teraz jeszcze silniczek wysiadł i gałka w sterowniku się trochę już uszkodziła, no i przede wszystkim nie działa kamera. Ogólnie mam mocno pozytywne wrażenia z nim związane, pewnie go naprawię kiedyś, będzie do nauki dla kogoś innego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Chciałbym kupić coś nowego, do 1000-1200 zł. Fajnie, jakby miał chociaż 20 minut lotu, funkcję automatycznego powrotu do bazy, oczywiście kamerę (nie musi być super), względnie proste sterowanie, no i może troszkę bardziej stabilny niż X5, żeby choć przy minimalnym wietrze dało się latać.

Zastosowania czysto hobbystyczne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Znajdę coś ciekawego w takim budżecie?
  • 14
  • Odpowiedz
@mikolaj-kowalski-alski: Mogę ci sprzedać swojego Bayangtoysa x16 po modach. Ma double GPS, czyli jeden w dronie, jeden w kontrolerze, lata około 400 metrów od operatora i około 200 w górę. Silniki bezszczotkowe, dwie baterie, śmigła z Phantoma 3, dzięki którym lata stabilniej. Funkcja automatycznego powrotu działa w ten sposób, ze dron wraca ale do Chin, lecz gdy bateria się kończy, dron wraca na miejsce startu jak wierny pies, więc nie ma
  • Odpowiedz
Chciałbym kupić coś nowego, do 1000-1200 zł. Fajnie, jakby miał chociaż 20 minut lotu, funkcję automatycznego powrotu do bazy, oczywiście kamerę (nie musi być super), względnie proste sterowanie, no i może troszkę bardziej stabilny niż X5, żeby choć przy minimalnym wietrze dało się latać.


@mikolaj-kowalski-alski: fimi a3, albo (trochę drożej, ale poniżej 1500 u chińczyka) fimi x8se 2020. Ale ja bym brał A3 + stadko baterii w zapasie do takich celów.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mikolaj-kowalski-alski: za 1200 można dorwać używanego DJI Spark. Lata niestety kilkanaście minut, ale oprócz tego wymiata. Ew. jeśli zdecydowałbyś się trochę dołożyć, to używany Mavic Mini, który wymiata jeszcze bardziej ;)
  • Odpowiedz
@mikolaj-kowalski-alski: W takim budżecie masz 2 dobre opcje. DJI Spark, albo Fimi A3. Ale zastanów się poważnie nad dołożeniem do DJI Mavic Mini albo Fimi x8, bo za relatywnie niewiele więcej $ dostajesz dużo lepszy sprzęt.
  • Odpowiedz
@hrumque: @mike3e: @BShKF: oglądałem recenzje i rzeczywiście X8 robi robotę, jest mega jak dla mnie.
Dji Spark raczej odpada, bo nie chcę używki.
Kolejna opcja, to Hubsan Zino, co o nim sądzicie? Nawet znalazłem jednego gościa, który tym handluje, Zino z dwiema bateriami za 1400 zł, X8 za 1900 zł, to chyba całkiem spoko ceny jak zakup w Polsce (od razu mówię, że Chiny odpadają, bo chce na już)?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mikolaj-kowalski-alski: nie bierz Zino. Możliwe, że nie oderwiesz się od ziemi... X8 jest ok, pod warunkiem, że nie będzie Ci przeszkadzał kulejący soft i randomowe problemy przed startem. Spark, nawet używany, będzie bardziej niezawodny
  • Odpowiedz
@mike3e: powiesz co więcej o kłopotach z Zino?

Pomimo niechęci do używek nawet zacząłem szukać tych sparków, ale w okolicy nie znalazłem nic sensownego poniżej 1500, to moim zdaniem zbyt drogo.
A jak sprawa z tym Mavic mini? Widzę np z Media expert za niecałe 1800 zł, taki będzie ok, czy też są różne wersje? Gdzieś wczoraj oglądałem recenzje i było, że ma tylko jedną nawigację, zamiast Glonass i GPS jednocześnie,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mikolaj-kowalski-alski: kontrola jakości Zino jest bardzo marna, a support też dość słaby. Do tego lata dość marnie. Standardem jest toilet bowl.
Jeśli jesteś w stanie dołożyć do Mavica Mini to będzie najlepszy wybór i najwyższy skok jakości względem pozostałych. Wersja jest jedna, ale są dwa zestawy. Podstawowy oraz wersja Fly More Combo. Ta druga droższa, ale zawiera rzeczy, które i tak się kupuje, a osobno wychodzą drożej.
Ponownie polecam rozejrzeć się
  • Odpowiedz
@mike3e: Czyli w zasadzie (wiem, że to rzadko się zdarza, ale jestem pechowcem ( ͡° ͜ʖ ͡°)) kupie sobie takiego drona na ponad 2 koła z oficjalnej dystrybucji, z gwarancją itp, puszczę go sobie na pierwszy lot i postanowi on wrócić do swojej ojczyzny, więcej go nie zobaczę i mogę sobie co najwyżej sprzedać kontroler od niego na OLX?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mikolaj-kowalski-alski: mało tego. Takim dronom za kilkadziesiąt tysięcy też się to zdarza...
Jeśli dron był na gwarancji, a w logach nie dopatrzono się winy operatora, to DJI potrafi wysłać nowego. O podobnej reakcji ze strony Hubsana czy Fimi nie słyszałem
  • Odpowiedz