Wpis z mikrobloga

@Ademu: Nie chcę podkręcać. Standardowe chłodzenie- standardowe zegary. Płomień świecący jaśniej, świeci krócej. Nie podkręcam przy tym chłodzeniu i tym zasilaczu.
@kidi1 Taniej Cię wyjdzie kupno jakiejś fery3 niż zmiana procka plus nie podałeś nastawów pamięci ram. Masz je chociaż na zegarze 3000 MHz, cl 16? Sam mam zen1, podkręcony od dnia zakupu i chodzi ok.
@hellzaq: Tak, ale 1600 to już na te czasy lekko staroć. Dobrze, że AMD nie zmienia socketu przy kolejnych generacjach, więc chcę coś ulepszyć nie tylko do grania.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kidi1: raczej R5 3600 jak do grania, będzie widoczny przeskok. Ale też RTX 2060, szczególnie bez Super jakiś mega wymagający nie jest, na pewno realnie masz bottlnecki w grach? Bo te kalkulatory to tak średnio miarodajne. Pamięć RAM z jaką prędkością chodzi, profil XMP aktywny? Może spróbuj je puścić oczko wyżej (np jak masz 3200MHz to na 3330?).
@kidi1: takie coś się sprawdza bez synchronizacji i z wyświetlonym % użycia cpu/grafiki + 0.1% i 1% low fps, a nie samymi temp i limitem do 60fps. Jak i tak masz 60 fps zablokowane to choćbyś tam wsadził 10900k nie zobaczysz różnicy bo jak widać i ten procek trzyma 60fps.

co za różnica czy będziesz mieć maks 90 fps z ryzena 1600 czy 120fps z ryzena 3600 jak i tak tylko
@kidi1: ale po co chcesz go ulepszać jak nie zobaczysz różnicy nigdzie?

3600 to jedyna sensowna opcja, ale licz się z tym, że ta grafa nieco za słaba jest aby go w pełni wykorzystać, będzie na przyszłość ¯\_(ツ)_/¯
bo 3700 zakładam za drogi aby mieć więcej rdzeniuff
Płomień świecący jaśniej, świeci krócej.


@kidi1: I wymieniasz znośnego procka po 3ch latach? xD
OC zmniejszy ci żywotność procka z jakichś 8 lat do 7, 6 i pół maks i to też degradacja stopniowa. Do tego czasu to cała architektura to pewnie będzie szrot. Mój Sandy Bridge do dziś działa jak ta lala na 4.5GHz, chociaż działał na 4.2 all-core przez 8 lat.
@sidhellfire: A jak to obliczyłeś ile procesor wytrzyma? Przecież to jest zależne od wielu czynników. W jakich warunkach stoi komputer, jaka pasta, jakie chłodzenie i przede wszystkim jak go używasz. Niektóre siadają jeszcze przed upływem okresu gwarancji.
@sidhellfire: Ale po co ta ironia? Mam procesor 3 lata, komputer na siebie zarabia, chcę go ulepszyć bo od lat tak robię ze wszystkimi komputerami co odróżnia je od konsol. Chcesz coś doradzić czy pogadać sobie w trybie buca bo czujesz się ważny?
@kidi1: Nie powiedziałeś do czego używasz, ani jak (poza tym, że odpalasz starą gierkę z v-sync, dla której ten komputer to overkill). Fajnie, że komputer na siebie zarabia, ale montując lepszy procek do przyzwoitej karty graficznej tylko zmarnujesz pieniądze.

PS. jeżeli monitor działa w 75Hz, to framelimiter powinieneś mieć ustawiony na jakieś 73-74 fps. Jeżeli masz V-sync i w grze pokazuje ci 60fps to... po prostu twój monitor działa w 60Hz.
@kidi1: ale to nie działa tak :D
Jeżeli masz g-sync/freesync to monitor odświeża się z wraz z FPS (pod warunkiem, że jest w zakresie działania sync'a) aby wyeliminować tearing.
Więc jeżeli fpsy z 75 spadały ci do zauważalnego poziomu (czyli poniżej ~40-50) to na Vsync masz maxfps 60, a minfps tak samo spada do tych samych wartości, które Ciebie denerwowały. Jedyne co może pomóc ewentualnie, to próba zwiększenia g/freesync range za