Wpis z mikrobloga

Mam małe pytanie - lecę do Splitu na tydzień, mam kilka upatrzonych miejsc i plaż, ale może znacie jakieś miejsca, które nie są oczywiste a warto je zobaczyć? Chciałbym też popłynąć na jakąś wyspę (w normalnej cenie) i myślałem nad wyspą Hvar, co myślicie o niej? Dużo ludzi też poleca plażę Zlatni Rat. Wydaje się ładna tylko problem jest z dotarciem ze Splitu, bo znalazłem promy do Bol, ale tylko jeden dziennie, więc odpada. Macie inny pomysł jak tam się ew. dostać?
#chorwacja #split
  • 4
@Issac: Dziękuję, akurat znalazłem podobną informację na forach i zastanawiam się nad tym. Znasz może jakieś ciekawe miejsca w okolicy? Myślałem jeszcze nad Torgirem i plażami w okolicach Makaraskiej
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jerryjeremi: w tych okolicach zwiedziłem tylko wyspę BOL i Split (autem własnym).
Na Twoim miejscu zastanowiłbym się nad wynajęciem auta, Chorwacja jest piękna, ale trzeba trochę odjechać od miejsc turystycznych
@Issac: No właśnie nie chcę wynajmować auta. W splicie mam mieszkanie na brzegu centrum, obok parku i plaż, więc tam wszędzie pieszo ew autobus 12 podobno jedzie na dalsze plaże lub bolt za jakieś 60-70kun . Z lotniska jest tani autobus, ten sam jest do Torgiru. Do Makaraska (a właściwie to chcę przed) jest bardzo tani autobus ze splitu. Dodatkowo są dobre połączenia na Hvar i na Brač. Znalazłem też dojazd