Wpis z mikrobloga

kolejny Orwell za mną, chyba nareszcie skończyłem słynne 1984, o którym pół wykopu mówi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
mocna, wyprzedzająca swoimi założeniami czasy, w których została napisana i to bardzo, w skrócie "Pokochaj z nami władzę i inwigilację!"

swoją drogą, nie wiem, czy to reguła, bo to dopiero druga książka Orwella, jaką czytałem, ale obie(ta i Folwark Zwierzęcy) w pewnym sensie poruszają podobne zagadnienia, czy to typowe dla tego autora?

na pewno każdemu polecam, daje sporo do myślenia, teraz szukam kolejnej książki z gatunku "tych, które znają wszyscy poza mną", czekam na propozycję czytelnicze mireczki ()

#czytajzwykopem #orwell #1984
g.....t - kolejny Orwell za mną, chyba nareszcie skończyłem słynne 1984, o którym pół...

źródło: comment_1596746253fn4F3NvlHdcUSmPTnMAYZH.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

kolejny Orwell za mną, chyba nareszcie skończyłem słynne 1984, o którym pół wykopu mówi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

mocna, wyprzedzająca swoimi założeniami czasy, w których została napisana i to bardzo, w skrócie "Pokochaj z nami władzę i inwigilację!"

swoją drogą, nie wiem, czy to reguła, bo to dopiero druga książka Orwella, jaką czytałem, ale obie(ta i Folwark Zwierzęcy) w pewnym sensie poruszają podobne zagadnienia, czy to typowe dla tego autora?


Zupełnie inaczej patrzy się na jego poglądy przez pryzmat jego innych książek (tych które są raczej reportażami/wspomnieniami) i biografię - ja ostatnio czytałem "Na dnie w Paryżu i Londynie", teraz czytam "Birmańskie dni". Według współczesnych standardów Orwell byłby "lewakiem", ale mnogość doświadczeń życiowych i przygód (np. wojna w Hiszpanii - opisana zresztą przez niego w którejś książce) pozwoliły mu zrozumieć, że wszelkie obietnice raju na ziemi są tylko zapowiedzią drutów pod napięciem
  • Odpowiedz
@glasn0st: Ferenheit 464, Przenicowany świat, Wyspa, Nowy Wspaniały Świat, ogólnie jest tego sporo. W moim wydaniu Farenhajta mam chyba rozpiskę 10 książek, mniej znanych autorów, w temacie dystopijnej przyszłości.
  • Odpowiedz