Wpis z mikrobloga

@Mirkosoft: Burrito jest świetny. Ja nie jestem kaktusowo sukulentowa, ale te wiszące jednak są dość kuszące. Zwisającego zwykłego starca też mam. Myślałam, że mi szybko padnie, a sobie wdzięcznie rośnie. Czasem zroszę mu ziemię bo nawet nie podlewam :D
@magnes125: Dużo słyszałem opinii że rowley jest bardzo trudny i powolny. Dlatego się trochę cykamy z różową. U nas w domu też jest mało sukulentów. Tzn, właściwie to domena różowe, ja się zajmuje jadalnymi. Po za tym że miałem tego Mountain Dew upatrzonego i Sansewerie Gwinejskie zbieram żeby mieć cały stół na szerokość :)

Dam jej cynk żeby w ogóle nie podlewała, bo lubi przelać.
@Mirkosoft: Myślę, że problem z nim jest taki, że nie ma jasnej zasady co do tego jak go pielęgnować. Jedni zraszają, inni podlewają dużo, inni w ogóle praktycznie nie dostarczają mu wody. Jednym rośnie, a innym nie choć ma często podobne warunki. Najlepiej nauczyć się wyczucia.

Sansewerie Gwinejskie zbieram żeby mieć cały stół na szerokość :)

To Ty swego czasu wstawiałeś zdjęcie stołu gdzie pośrodku stały sansy? Coś mi świata, ale
@magnes125: tak, to ja :)
z Warszawy, o - dobrze wiedzieć, zbadamy. Do tej pory to jeździliśmy pod halę mirowską + jakieś markety i internet. A w zeszły weekend odkryliśmy Bakalarską - tylko już na końcówkę byliśmy koło 8:30.
@magnes125: a jak to się nazywa na FB? bo ucięło nazwę.
btw, na bakalarskiej też jest tanio. Ten Everest to normalnie chodzi po 35+. Zresztą stamtąd biorą te wszystkie "zielone parapety" etc. (z tego co słyszałem) i później sprzedają dwa razy drożej na allegro.
@Mirkosoft: Apolinary Frączak

btw, na bakalarskiej też jest tanio. Ten Everest to normalnie chodzi po 40+. Zresztą stamtąd biorą te wszystkie zielone parapety etc. (z tego co słyszałem) i później sprzedają dwa razy drożej na allegro.

Tak jest wszędzie. Rośliny nie są drogie jak się wie gdzie szukać. Nie dawaj się naciągać i różowa też :D
@godzil: Jestem z Lublina, ale na śląsku macie green house w Żorach, giełdę kwiatową w Tychach, ale tam bodaj trzeba jechać w środku nocy. Ogólnie szukałabym na giełdach i zapytała ludzi ze Śląska gdzie takie są :P