Wpis z mikrobloga

Mireczki, jak to jest z tą kwarantanną od dziś dla osób wracających zza granicy? Artykuł na money i

Wstrzymany zostanie również ruch kolejowy łączący Polskę z państwami leżącymi poza granicami strefy Schengen. Natomiast osoby, które jednak granicę tę zdecydują się przekroczyć, będą musiały się poddać obowiązkowej kwarantannie. To samo dotyczy wszystkich osób z nią mieszkających. Kwarantanna potrwa 14 dni, ale może zostać skrócona, jeżeli wynik testu na obecność koronawirusa okaże się negatywny. Wtedy izolacja zakończy się 24 godziny od podania wyniku takiego testu.


No i na przykład taka Chorwacja nie jest w schengen a na stronie rządowej tak (artykuł z dziś):

9. Czy po wjeździe do Chorwacji obowiązuje mnie kwarantanna/ samoizolacja?


NIE.

Tak samo tutaj, zero informacji o kwarantannie.

A znowu na o2

Czy wyjeżdżając za granicę, powinniśmy się liczyć z tym, że po powrocie czeka nas obowiązkowa kwarantanna? Rzecznik rządu nie wyklucza, że powróci kwarantanna dla osób, które wracają do kraju po wyjeździe zagranicznym. Choć uważa, że raczej w najbliższych dniach taka decyzja nie zostanie podjęta, gdyż nie istnieją ku temu przesłanki. Niemniej, wszystko będzie zależało od sytuacji epidemiologicznej.


#koronawirus #wakacje #turystyka #chorwacja #2019ncov #sarscov2
  • 12
Dziś wlasnie natknąłem sie na takie info, póki co to tylko projekt. Robie codzienny research bo 19 sierpnia mam zaplanowany wypad do Chorwacji, modle się aby wszystkie te zaostrzenia nie pokrzyżowały mi planów ()
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
19 sierpnia mam zaplanowany wypad do Chorwacji

@ralg: no to jedziemy na jednym wózku. Trzymam kciuki ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ralg: planuję 18go wyjeżdżać i być tam dzień później po południu. Najgorzej, że mam całą Polskę do przejechania