Wpis z mikrobloga

Mirki, przydarzyła mi się dzisiaj nieprzyjemna sytuacja i chciałbym Was prosić o poradę. Wyjeżdżałem dzisiaj z parkingu i z bocznej uliczki wyjechała dziewczynka (ok 7 lat) na hulajnodze. Za nią szli rodzice. Wyhamowałem i upewniając się, że nie wejdzie mi pod auto ruszyłem dalej żeby dojechać do skrzyżowania. Zanim ruszyłem, podbiegł do mnie ojciec dziewczynki i korzystając z tego, że miałem otwarte okno (brak klimatyzacji) uderzył mnie w twarz łamiąc mi okulary. Zadzwoniłem na bagiety, przyjechali, spisali, pouczyli obie strony (wtf) i tyle. Kiedy czekaliśmy na bagiety facet cały czas mi groził. Oni byli w trójkę, ja byłem sam, do nich dołączyła się sąsiadka, która mówiła standardowe "ci młodzi to jeżdżą jak szaleńcy" itd. Dodam, że jechałem w pełni przepisowo a od wyjazdu z mojego miejsca parkingowego przejechałem może 5 metrów, na liczniku nie było więcej niż 20 a dozwolone jest 40. Czy jest cokolwiek co mogę z tym zrobić dalej? Czy zakładanie sprawy cokolwiek da? A jeśli tak to jakiej? Wkurza mnie to, że dostałem w twarz, mam zniszczone okulary a ten, który mnie uderzył po prostu sobie poszedł dalej jakby się nic nie stało. Poniżej obrazek jak to wyglądało. Czerwona strzałka to dziewczynka na hulajnodze, czarna to ja. Będę wdzięczny za pomoc.
#prawo #poradyprawne #policja #pomocy
masakraman - Mirki, przydarzyła mi się dzisiaj nieprzyjemna sytuacja i chciałbym Was ...

źródło: comment_15967072686CeNDiDUnMTyImo6uJPRnU.jpg

Pobierz
  • 33
  • Odpowiedz
@masakraman: cokolwiek zrobiłeś bądź nie, nie ma prawa cię drugi człowiek dotknąć a dopiero uderzyć

groźba karalna (art. 190 § 2k.k.);
uszkodzenie mienia (art. 288 § 4 k.k.);
naruszenie nietykalności (art. 217, 217a)

zgłoszenie pobicia na policji (powinieneś to zrobić od razu jak przyjechali ale możesz i później) i dalej niestety już tylko pozew cywilny o odszkodowanie, bo jak policja swoje zacznie robić to tylko i wyłącznie, żeby ukarać sprawcę a
  • Odpowiedz
@masakraman: Chcesz sprawiedliwosci ? złap typa na mieście i mu #!$%@?, chcesz sie bawić sądy tracić hajs i czas ? odpuśc bo nic nie wskurasz skoro nie masz obrażeń a policjanci to zbagatelizowali, jego słowo przeciwko twojemu
  • Odpowiedz
@masakraman: Startowo jest to bodajże opłata sądową wynoszącą 5% wartości odszkodowania a w trakcie sprawy mogą dojść dodatkowe koszty powołania biegłych itp. zwrot tych kosztów może być również zasądzony w wyroku jak wygrasz, ale do tego czasu trzeba to opłacać samemu
  • Odpowiedz
@masakraman: Generalnie w takich przypadkach jest najlepiej doprowadzić do tego, zęby wszczęto postępowanie karne i żeby się ono zakończyło ze stwierdzeniem winy i wtedy masz podkładkę do wygrania sprawy cywilnej - pozostaje wtedy kwestia określenia faktycznych i realnych kwot odszkodowania.
  • Odpowiedz
@masakraman: Ale patus, a moja żona dziwi mi się, że zamykam auto jak jadę (jest klimatyzacja) i mam gaz pod ręką. Nie wiem jak jest dokładnie z groźbami czy uszkodzeniem mienia, może da się to zgłosić i ruszyć z urzędu, ale naruszenie nietykalności cielesnej to tylko prywatny akt oskarżenia, w przypadku wygranej oczywiście patus zwraca wszystkie koszty, również zastępstwa procesowego. W znanej mi sprawie, ale tam wygrana była pewna, udało się
  • Odpowiedz
@vertical: Dzięki za odpowiedź. Muszę się zaopatrzyć w gaz na przyszłość.
@Eplan: Nie ma na osiedlu znaku mówiącego o tym, że to strefa zamieszkania.
@Catmmando: Dzięki za pomoc. Wybiorę się w takim razie na komisariat i spróbuję coś z tym dalej robić.
Dzięki wszystkim
  • Odpowiedz
@masakraman: Ciśnij chociaż za te okulary i groźby, może się uda zainicjować postępowanie. Te zniszczone okulary to w sumie taki jakby dowód tego ataku i punkt zaczepienia, wyceń stratę, sprawdź ile Cię będą kosztować nowe. Znalazłem info na tej stronie:

https://www.infor.pl/prawo/prawo-karne/policja/217539,Tryb-scigania-przestepstw.html

"Tryb ścigania na wniosek oznacza, że postępowania przygotowawcze może zostać zainicjowane w chwili złożenia wniosku o ściganie pochodzącego od osoby uprawnionej. Policja z chwilą uzyskania takiego wniosku będzie dalsze czynności
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bartolini123: Ty i cię plusujący to dzbany do potęgi. Nie wiesz że gówna się nie rusza?
Patus pierwsze co zrobi po takiej zemście to poleci Cię zgłosić na psiarnie, jeszcze sobie świadków znajdzie.

I tyle z twojej sprawiedliwości. xD
  • Odpowiedz
@vertical > Ale patus, a moja żona dziwi mi się, że zamykam auto jak jadę (jest klimatyzacja) i mam gaz pod ręką.

Jeżeli ta czerwona strzałka pokazuje dokładnie w którym miejscu było dziecko, to patusem jest OP.
Dziewczynka była już na jezdni i miała pierwszeństwo.
Też bym dał w mordę.
  • Odpowiedz
@zwodzio: Reguła prawej ręki. Nie miała pierwszeństwa i nawet jak wyjechała do połowy i by ją jebnął to z jej winy, bo nie ustąpiła pierwszeństwa. Tym bardziej, że póki co w polskim prawie hulajnoga to pieszy i nie ma prawa przebywać na ulicy, więc i tak to by było wtargnięcie na jezdnię. Jak masz prawko to lepiej zdaj w najbliższej komendzie, dla swojego i innych bezpieczeństwa. ( ͡° ͜ʖ
  • Odpowiedz