Wpis z mikrobloga

@veni__vidi__vici: Lecieć można, ale nie bezpośrednio lecz z przesiadką (inaczej jest na wyspach - tam obowiązkowy test albo kwarantanna). Na miejscu wszystko ok, w sklepach maseczki i dla własnego bezpieczeństwa podczas przechadzek w bardziej tłumnych miejscach. Zakażeń sporo jest w Lizbonie i okolicach (np. Amadora), stąd też nie ma dyskotek lub zmieniono je na kawiarnie oraz op 20.00 nie można kupić w sklepach alkoholu.
@veni__vidi__vici: Obecnie do 10 sierpnia jest zakaz lotów bezpośrednich, prawdopodobnie po 10, zostanie przedłużony. Czemu? Nikt nie wie. Natomiast mały update dot. Azorów: dziś coś w rodzaju trybunału konstytucyjnego zdecydowało, że obowiązkowa kwarantanna po przyjeździe na wyspy jest niekonstytucyjna (_ )
@PanG: Z Berlina chyba bez przeszkód?
@doportugalii Też mi się wydaje, że odwołają. Trzymam kciuki! Btw. masz świetną stronę, post "Cacela Velha" -moje wymarzone miejsce - mnie rozwalił!!! Też piszę o Portugalii, ale w o wiele mniej profesjonalny sposób i bardzo pobieżnie. Świetna robota - Twoja strona jest chyba najdokładniejszą o Pt w polskim internecie! :)
@vianette: Ta dokładność to nie tylko zaleta, ale też duża wada. Jak zaczynałem zabierać się za Lizbonę, myślałem, że może miesiąc, dwa i będę miał wszystko co chcę. Skończyło się tak, że wypisałem sobie razem kilkaset miejsc w Portugalii, dużo skaczę (bo w okolicach Lizbony brak mi dalej sporej części wybrzeża z Nazare, Peniche itd), mam za to właśnie Miramar czy Cacela Velha. ( ͡° ͜ʖ ͡°)