Wpis z mikrobloga

Mireczki z #jezykfrancuski #francja ostatnio zacząłem sobie klikać w #duolingo bo kiedyś się uczyłem i całkiem nieźle szło i żeby oswoić się z językiem, zacząłem szukać jakiejś muzyki, ale poza #stromae i #indila nie znalazłem nic co chociaż wpadałoby w ucho... Znacie coś ciekawego?

Drugie pytanie odnośnie #seriale #film - też chętnie coś zobaczę, ale poza "Nietykalni" i "Żandarma z Saint Tropez" nie znam żadnych francuskich produkcji :D
Preferuję raczej jakieś kino akcji, SF i wojenne, ale zobaczę cokolwiek "dobrego", byle nie romansidła ;)
Khraell - Mireczki z #jezykfrancuski #francja ostatnio zacząłem sobie klikać w #duoli...

źródło: comment_15966210257d41gHKdMRABWv0WtowZlO.jpg

Pobierz
  • 9
@Khraell: Z muzyki to Zaz, Eidth Piaf, jacque brel, Stromae, Indila, na spotify jest cala playlista franciskich piosenek jak chcesz rapsy to Keny Arkana ale to jak ona szybko mowi tekst to masakra xD
Filmy to na netflix ostatnio wpisujesz francuski i Ci wyskakuja. Niestety w jednym filmie chcialam francuskis napisy i niestety ale sie nie zgadzalo z tym co mowia
@phoropter: No Zaz coś tam mi sugerowało Spotify właśnie, takie nawet nawet, Edith Piaf to trochę nie mój klimat, ale te rapsy chętnie sprawdzę :D

Wpisałem na Netflixie i na razie "Czarny Punkt" wygląda na coś dla mnie...
@Khraell: z Netlixa to Marseille calkiem ok (polityczny, 2 sezon lepszy), Au Service de la France (szpiegowski i absurdalny), The Break (kryminalny/psychologiczny). Jesli chodzi o Czarny Punkt to podobal mi sie mniej niz te wczesniej wymienione