Wpis z mikrobloga

Białas ft. Grzegorz Ciechowski - Inwazja (prod. Lanek)
W nocy już na Spotify wleciał odsłuch H8M5 od Białasa, więc może pora coś o tym napisać.

Z Białasem mam ten problem, że wielu ludzi go propsuje jakby był królem jakimś, i nawet przed wydaniem całej płyty mówią, że "#!$%@?ł", "album roku", "nikt nie ma podjazdu", no to sam się nakręcam na dobry materiał, i słabo na tym wychodzę.
Przyzwyczaił On nas do dobrych linijek, ciekawych i błyskotliwych i tak samo jest tutaj, czyli nic nowego ani odkrywczego.
Kojarzycie chyba motyw "urodziłem się w biednej rodzinie", "wychowałem sie na blokach", "chodziłem do szkoły publicznej a oni do prywatnej" ? Jeśli tak, to na pewno słuchacie Białasa. Znowu mam wrażenie, że za dużo tego motywu jest na jego płycie, jest zbyt Białasowa(?) no ale ten człowiek potrafi rapować tak, że to się po prostu nie nudzi i tyle.
Płyta jest po prostu o tym co było(już to kiedyś dostaliśmy), a co jest teraz(też dostaliśmy, ale tutaj doszły pewne "aktualizacje")

Goście na płycie, fajni. Nie wiem co tutaj jakby więcej napisać. Na początku jak zobaczyłem to powiedziałem sobie, że będzie lekki smrodzik, no i po części był ale nie taki jaki się spodziewałem.
Bedoes dał taki klasyczny wers, ostatni mało takich rzeczy u niego, więc fajna sprawa. Smolasty dał bardzo fajny i klimatyczny refren. Pezet to Pezet, ale niczym nie zaskoczył. Obywatel G.C szacunek. Kara, nie wiem co ona tutaj robi, taka damska wersja Zbuka, ale jeszcze gorsza. Strasznie goni bit, słabo to po prostu wszystko brzmi.

Producenci, wykonali świetna robotę, ale do tego głównie Lanek, Deemz i SHDOW przyzwyczaili. Będąc płatkiem śniegu, powiem, że Deemz,SHDOW>Lanek na tej płycie.

Na koniec napiszę, że płyta dobra, ciekawa, i trzyma poziom liryczny, brzmieniowy i producencki, ale nie będzie to nic odkrywczego. Sama płyta H8M5 wypada gorzej przy dodatkach jakie otrzymaliśmy będąc szczerym. Płyta roku? Na ten moment nie wiem czy jest nawet w czołowej piątce.

Zapraszam sobie do obserowania #farezowskierapy
Najlepszy track: Prawdziwy Król.

#rap #bialas #muzyka #polskirap
Farezowsky - Białas ft. Grzegorz Ciechowski - Inwazja (prod. Lanek)
W nocy już na Sp...
  • 3