Wpis z mikrobloga

Szukam sposobu aby zasilić kamerkę w samochodzie (70mai pro). Niestety zasilanie w zapalniczce znika. Gdzie się nie wepnę w skrzynkę to BMS będzie wariował i odcinał z tej konkretnej lini zasilanie i witał mnie błędami. Wpadło mi w oko takie rozwiązanie jak na zdjęciu. Zasilanie z lini OBDII 12V jest zawsze a i BMS nie odetnie sam sobie zasilania, pobór z tej linii tyle co zabiera kamerka będzie dla niego niewielkim odchyleniem od normy. Co myślicie? Używa ktoś czegoś takiego? Pacjent to BMW E61

#samochody #kamerasamochodowa #bmw
takelbery - Szukam sposobu aby zasilić kamerkę w samochodzie (70mai pro). Niestety za...

źródło: comment_1596572217FbR9gXQ3jxTngs5hziaFly.jpg

Pobierz
  • 10
@takelbery: A to czasem nie spowoduje, że komputer nie przejdzie w stan uśpienia? Jak ostatnio zostawiłem interfejs wpięty, to mimo, że był wyłączony, to i tak komputer szybko rozładował akumulator(jakoś dzień, czy 2).
@aktywnymaz: hmm no właśnie te adaptery i tak trzeba wpiąć w linie 12V, jak wspomniałem u mnie bateria zarządzana jest systemem BMS, może się to kończyć na fałszywych błędach lub też odcinaniu zasilania - np gubienie czasu. Chyba jedynym sensownym wyjściem jest użycie takiego adaptera i wpięcie się w linię zapalniczki, tryb parkingowy będzie mocno ograniczony jedynie.

Znalazłem zdjęcie jak wyglada ten adapter w rzeczywistości i to w takim samym aucie.
takelbery - @aktywnymaz: hmm no właśnie te adaptery i tak trzeba wpiąć w linie 12V, j...

źródło: comment_1596573603xYzXYfhDIQbsd2WjRAUoDI.jpg

Pobierz
@razdwarazdwa: @eNse: Tak, znika zasilanie nawet to w bagażniku. Też się zdziwiłem bo np w A6 tak nie było.

@Rozgryzacz: Dalej pozostaje kwestia BMS, jak tylko wykryje po uśpieniu systemów pobór prądu to odcina zasilanie. Potem jest błąd w systemie lub informacja o możliwym uszkodzeniu aku - zbyt szybki spadek napięcia ( ͡° ͜ʖ ͡°)