Wpis z mikrobloga

#rower #mtb
jak to znaleźć na internecie? Łączy lewe ramie korby z supportem. Obecne, które było w zestawie jest zrobione chyba z plasteliny... Na klucz imbusowy 5 jest.

Jaki smar do roweru kupić? Mam zamiar rozebrać suport i łożyska i na nowo przesmarować, bo ewidentnie przy wydaniu roweru ktoś przycebulił

Da się "otworzyć" łożyska suportu? Chodzi mi o ten plastikowy dekielek - da się go wyciągnąć w celu wyczyszczenia i ponownego nasmarowania czy to #!$%@??

Jak się nazywa ten rodzaj korby - Z lewej strony wykręcam ad.1 śrubę i 2 śrubki na imbus 4 - ramie wychodzi
wtedy uderzam lekko gumowym mlotkiem i prawa strona sama wyskakuje. Jest tj... dziura w środku korby na wylot. Czy to jest Hollowtech II czy coś innego? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Rouksa - #rower #mtb 
jak to znaleźć na internecie? Łączy lewe ramie korby z support...

źródło: comment_1596470276DJlQAj885qgqmazQXoieYS.jpg

Pobierz
  • 45
  • Odpowiedz
@Rouksa: to jest śruba boczna ew. dociskowa. Szukaj po modelu korby, może są zamienniki. Łożyska da się tworzyć, musisz to lekko podważyć i zejdzie. Nie popsują się. A korba jest pod system Hollowtech II, poznać można po wkładzie suportu.
  • Odpowiedz
@Rouksa: ogólnie jeśli nie masz korby Shimano, Sram, Race Face lub innych popularnych producentów to tej śruby nie znajdziesz, bo nie są dostępne już. Mam podobną w swoich korbach Dartmoora, wyrobiła się, a zamienniki już nie istnieją.

I mylisz się. Twoja śruba wygląda jak ta z Dartmoora czyli M18x1, myk jest taki że zwoje są inaczej położone i główka jest mniejsza od standardowej śruby o 1-2mm.
  • Odpowiedz
@Rouksa: paaanie, te korby to chyba jakaś samoróbka Speca, osobno nigdzie ich nie ma. Śruba raczej nie do zdobycia i jeśli śruby kontrujące nie dają rady trzymać ramienia, to korba do zmiany. Lub można wymienić śruby kontrujące na lepsze (zwykłe M5x20) i poprawi się siła ścisku i od biedy można tak jeździć. Sam tak mam póki nie uzbieram szekli na nowe korby.

@syn_kolezanki_twojej_starej: przecież to jest hollowtech, widać
ciemnykolor - @Rouksa: paaanie, te korby to chyba jakaś samoróbka Speca, osobno nigdz...

źródło: comment_1596472438Qsmk6RiEui7zLE9KqMxN9b.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Rouksa: Jeśli chodzi Ci o tą śrubę w osi korby to ona jest i ma być z plastiku. Jej jedyne zadanie to lekkie dociśnięcie ramienia. Właściwe mocowanie masz imbusami (na zdjęciu są na górze i dole). I przy ich dokręcaniu uwaga na siłę i jej rozłożenie pomiędzy obie śrubki.
  • Odpowiedz