Wpis z mikrobloga

Znacie jakieś firmy które robią pod wymiar łóżka w wybranym kolorze? Konkretnie chodzi o łóżko kontynentalne. Chce coś wąskiego 130-140cm żeby nie zagracić sobie pokoju, myślę, że tyle mi starczy oraz na długość całkowitą wraz z zagłówkiem do max 205cm.
#meble #mieszkanie #dom #sypialnia #lozko
  • 13
@dobrzecisiewydaje: No właśnie nie ma. Na ikei są tylko 140cm na szerokość. A na długość 200cm, tylko że to powierzchnia spania, do tego dolicz zagłówek, ramkę dookoła i jest 210cm+ A mam 210 pokój xd
Co do łóżka pod wymiar to znalazłem firmę np taką https://allegro.pl/oferta/lozko-greko-tapczan-spr-kiesz-100-140-205-7238437676
Robią ten model w różnych wymiarach, kolor do wyboru. Powierzchnia spania 195cm, z zagłówkiem wychodzi dokładnie 202cm (wiem, że piszę 205 ale kontaktowałem się z
@noszfuck: Chciałem kontynentalne. A weź pokaż jak wygląda taki zestaw, konkretnie stelaż. Tylko bardziej się skłaniam do wersji 130cm a to taki niestandardowy wymiar.
I ten stelaż chciałbym taki stojący jak najniżej ziemi, nie że na 10cm nóżkach. I chyba stracę w takim wypadku pojemnik na pościel w środku.
@Vadzior: ja w zeszłym roku kupiłam tutaj stelaż https://estelaze24.pl/ o wymiarach 160x200, do tego materac osobno w Ikea i super się sprawdza. Szukałam fajnego łóżka, ale właśnie wymiary mi nie odpowiadały bo nagle do materaca o szerokości 160 cm dochodziło jakieś 12-15cm z ramy, a stelaże, które są w kompletach do łóżek też często wzywają o pomstę do nieba ;)
Konkretnie wzięłam taki https://estelaze24.pl/produkt/dostawka-hotelowa/ z takimi bocznymi uchwytami, żeby mi nie
@Vadzior: a, jeszcze jeśli chodzi o wysokość to całość dość wysoka (bo 30 cm stelaż + wysokość materaca) i trzeba się przyzwyczaić do wstawania z kilkudziesięciu cm, ale to kwestia przyzwyczajenia - imo łatwiej się wstaje z wyższego łóżka (no i dzięki temu można coś załadować pod łóżko/roomba odkurzy bez problemu)
@noszfuck: Troszkę inny zamysł miałem. Chciałem coś w formie skrzyni, bez typowych nóg. Najlepiej tapicerowane, więc ma to nazwę łóżko kontynentalne. Wymiarowo to wygląda tak, że masz skrzynię i na tym zatapicerowany materac z możliwością podnoszenia czołowego lub bocznego. Zyskuje miejsce na schowanie czegoś w skrzyni, nie widać tego, nie kurzy się. No i do tego zestawu zagłówek.
@Vadzior: wiem jak wygląda łóżko kontynentalne :) tylko podrzucam propozycję jaka mi się sprawdziła przy braku miejsca na pełnowymiarowe łóżko ;)

Co do typowo kontynentalnych to bym na Twoim miejscu popytała bezpośrednio u producentów łóżek czy są w stanie zrobić coś na konkretny wymiar, z tego co się orientowałam to większość łóżek z zagłówkami/skrzyniami i tak jest robionych na zamówienie (oprócz Ikea ofc), więc może są możliwości manewru :)
@noszfuck: No ja znalazłem już firmę która mi pasuje, tylko nie trafiłem, na żadne opinie. I nie mam możliwości obejrzenia tego na żywo. Boje się trochę, że okaże się to najtańszy zatapicerowany materac w najtańszy materiał i skrzynia zbita z kilku desek.