Wpis z mikrobloga

#pcmasterrace mam problem z instalacją windy na dysku SSD M.2. mam loopa instalacyjnego. próbowałem już chyba wszystkiego (aktualizacja biosu, czyszczenie diskpartem dysku, konwersja na GPT itp) nie wykrywa mi dysku w trybie UEFI, dopiero widzę dysk w CMS, ale po zainstalowaniu windy (z penka bootowanego na MBR dla systemów UEFI z CMS, program Rufus) ale wówczas dostaje komunikat że nie ma Boot media na tym dysku. w Biosie nie mam opcji ustawień OS dla Windowsa, żeby wymusić boota. jest tylko secure boot który mam wyłączony. jedyny pomysł jaki przychodzi mi do głowy to podpiąć dysk na innym kompie i wtedy instalować. płyta główna MSI X570a-pro, dysk Kingston A2000. może ktoś z was miał podobny problem?
  • 7
@imponderabil: Nie wiem czy to pomoże, ale warto spróbować. Nazywa się to chyba media creation tool. W google wpisujesz windows 10 obraz wyskoczy strona microsoftu i dalej sobie poradzisz - po prostu klikniesz że chcesz obraz na dysku usb. Jak to nie pomoże, to warto by spisać jakie masz ustawienia bootowania / cms bo z tego co pamiętam to moga one wpływać na widoczność dysku M2 w sekcji bootowania. CMS musi
  • 0
@Qrwencjusz będę wdzięczny, w międzyczasie będę próbował z tym programem. co prawda, pobierałem windę tym programem, ale do pliku .iso żeby go przetworzyć rufusem. myślałem wtedy, że problem leży w instalce, jednak nie pomogło.
@imponderabil: ok, u mnie w biosie asusa jest tak:

- launch csm - enabled
- boot device control - uefi and legacy oprom
- reszta (czyli boot from network devices, storage devices etc) - legacy only

Pamiętam że jak miałem inaczej ustawione, to mimo wykrywania w biosie dysku m2, urządzenia nie było na liście bootowania