Wpis z mikrobloga

Jakie kryteria trzeba spełnić żeby sanepid wykonał test? Mialem większość objawów i 39 stopni ale szybko mi przeszło, jedynie brak powonienia i smaku się utrzymuje.
#medycyna Czy jak potwierdzi się przebycie korony to czy trzeba wykonać badania na powikłania? Serce, płuca.

#koronawirus
  • 20
@Majronn: Zadzowń do sanepidu i opisz objawy, nie mają prawa odmówić testu. Jak masz samochód i sanepid robiłby problemy to w szpitalu zakaźnym powinno pójść. Ale dzwoń i pytaj co i jak. Nie opuszczaj domu.
https://www.gov.pl/web/koronawirus/lista-szpitali

Próbowałeś wąchać np mydło, perfumy? albo ocet?

Uprzedź znajomych/ludzi z pracy. I nigdzie nie wychodź.
Odizoluj sie od reszty domowników, wietrz mieszkanie/osobny ręcznik mycie rak itp.

Jak nie masz auta to ciśnij sanepid. Nie odpuszczaj
@Majronn: nie rob testu dopoki dobrze sie czujesz bo moze sie trafic, ze bedziesz siedzial pozniej zdrowy kilka tygodni na kwarantannie. Jak wyzdrowiejesz to wyzdrowiejesz, nie ma co drazyc. Po fakcie zrobosz sobie przeciwciala i tyle ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@kefas_safek: Przestań #!$%@? głupoty. Są przykłady ludzi, którzy mają wirusa bez objawów nawet 90 dni. Skąd będzie wiedział, czy nie chodzi i nie zaraża bez testów? Równie dobrze możesz go namawiać zęby chodził i staruszków młotkiem po głowie tłukł.

@Majronn: Testy kasetkowe na przeciwciała są do bani, praktycznie do niczego się nie nadają ich czułość i swoistość pozostawia wiele do życzenia. Zwłaszcza jak nie wiesz jakiego są pochodzenia.

Tego nikt
@Majronn: tak, prywatnie.

@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: nie bede sie klocil, mibwystarczy jeden pr,zypadek mirka, ktory po 2 negatywnych testach siedzial jeszcze kilka tygodni w domu bo nie umieli mu kwarantanny zdjac. Ja np chetnie bym posiedzial do wyzdrowienia nawet i 90 dni, ale jak mi ma to panstwo fundowac areszt kiedy jestem zdrowy tonja to szczerze piedziele, bo nikt mi za straty pozniej nie odda.Tym bardziej, ze opa nawet nie chca zbadac.
@Majronn: Jeśli chcesz byc uznany za ozdrowieńca musisz mieć dwa negatywne wyniki testu PCR. Możesz mieć przeciwciała I wirusa jednocześnie.
Jeśli chcesz miec pozory wiarygodności że przeszedłeś koronę to robisz test na przeciwciała ale nie kasetkowy a normalnie krew z żyły- ELISA jakościowy i ilościowy.
Problem w tym, że dość szybko przeciwciała znikają. U nas już prawie każdy ze znajomych co łagodnie przechodzili ma poniżej 1 czyli jakby był brak kontaktu
@kefas_safek: W kwarantannie masz 90-180 tys ludzi. Przewinęło się przez nią już pewnie ponad milion. Jeden przypadek nie czyni normy.
Sam siedziałem zamknięty prawie 2 miesiące, z czego troszkę ponad miesiąc przez kornawirusa. upierdliwe to było robienie sobie zdjęć, zwłaszcza w ostatnim tygodniu.

Druga sprawa- CIebie ktoś musiał zarazić, Ty też zanim wystąpiły objawy mogłoś kogoś zarazić. Tych ludzi trzeba namierzyć i zbadać, powstrzymać dalsze roznoszenie choroby. Nie wystarczy, że sam
@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: wiem, ze to nie jest norma, ale nie chce sie naeazac na kwartal bez wyplaty "bo tak" - za duze straty dla mnie. Rodzine powiadomie i tyle, moj tryb zycia obecnie jest taki, ze spotykam sie malo co i w kolko z tymi osobami. A po wszystkim, mozna sie wykosztowac na test na przeciwciala - wyjdzie taniej niz 3 miesiace na bezrobociu ¯\_(ツ)_/¯
@qtaz: u mojej to było ponad miesiąc ale to osobiste doświadczenie a nie statystyka. Potem był problem że czuła dziwne zapachy jakby się coś paliło itp. Lekarze mieli dwie teorie - odbudowa komórek albo jakieś zmiany neurologiczne. Teraz jej już przeszło ale to już 2 miesiące minęły. Jeszcze mamy zamiar temat drążyć.

Moim zdaniem obie opcje są możliwe - pod koniec infekcji możesz jeszcze nie odzyskać węchu a już zwalczyć wirusa