Wpis z mikrobloga

@misiaczkiewicz: Do grafiki i DTP? To przecież są dziedziny gdzie kolor ma dość krytyczne znaczenie. Iyama jest tania owszem, ale nijak nie nadaje się do takiego zastosowania - przecież te monitory przekłamują strasznie kolory pokazując np graniczne niebieskie jako fioletowe etc. Nie mówię już o innych przypadłościach tanich IPS'ów (w twoim przyp. akurat VA, ale to wcale nie lepiej), ale reprodukcje barw mają bardzo słabą
@Qrwencjusz: Da się. Pracowało się na różnym sprzęcie. Nigdy nie miałem problemu z kolorami. Można też np zamówić cromalin i drukować do takiego wzorca. Jak klient ma #!$%@? w temacie odwzorowania kolorów to przyjeżdza do drukarni i staje obok drukarza przy pierwszym rozjeździe danego tematu.
@misiaczkiewicz: Nie no da się, w końcu tez pracowałem kilka lat na takim IPS'sie co przekłamywał właśnie fiolet i niebieski. Ale z drukarnią byłem na tyle dogadany, że dawali mi znać jeśli coś było wg nich nie tak np. względem poprzednich projektów. Niemniej jednak nie wrócę do tego po przesiadce na NEC'a PA271Q ColorProof - gorąco Ci polecam ten monitor, chyba najlepsza 27 calówka na świecie do grafy