Wpis z mikrobloga

722 - 1 = 721

Mario Puzo - Ojciec Chrzestny

Gatunek: Kryminał

Nie wiem co lepsze książka czy film, i to i to mi się podoba, choć jednak książkę jakoś lepiej mi się czytało, teraz pora na "Sycylijczyka".

#bookmeter
  • 12
  • Odpowiedz
@Sluszka: Ta książka została napisana przez Edwarda Falco w oparciu o scenariusz napisany przez Puzo'a i w zasadzie jest takim jakby uzupełnieniem do "Ojca chrzestnego" i "Sycylijczyka" chociaż opowiada odrębną historię, sporo opisów wojen mafijnych i nieznanych wątków z otoczenia Corleone, może nie jest aż tak dobra jak dzieła Puzo'a jednak jest warta uwagi.
  • Odpowiedz
@gloom: Jeśli wciągnąłeś się w tematy mafijne, to polecam Gomorra autorstwa Roberto Saviano. Książka nie jest wybitna pod względem umiejętności pisarskich autora czy też samej fabuły. Pokazuje jednak to co się dzieje teraz głównie w Neapolu, a zaraz po lekturze Ojca Chrzestnego, będziesz miał porównanie jak w ciągu około 40 lat wyewoluowała zorganizowana przestępczość (Kamorra neapolitańska to odpowiednik mafii sycylijskiej jednak nie to samo) i na czym teraz próbuje zarabiać a
  • Odpowiedz
@haldir01: O wielkie dzięki, fakt po książkach Puzo'a zainteresowała mnie tematyka mafii więc na pewno ją przeczytam, szczerze mówiąc to właśnie jestem ciekaw jak to teraz wygląda :)
  • Odpowiedz