Wpis z mikrobloga

#internet #ciekawostki #slynnefotoszopki <--- Obrazki, które w oryginale są praktycznie nieznane, ale to ich przerobiona wersja krąży po internecie i jest często podawana jako autentyk.

Odc. 4 SOME Women are not for decoration.

Tutaj mamy do czynienia ze zdjęciem, które okazjonalnie można spotkać w pierwotnej postaci, ale w większości przypadków spotkamy przerobioną wersję (na Wykopie też ją widziałem).
Nie jestem pewien jaka jest do końca geneza tego zdjęcia, ale mamy tutaj jakąś feministkę stojącą na chodniku ze swoim hasłem, która z niesmakiem patrzy na dziewczyny po lewej. Zwłaszcza na tą, która "wbija jej szpilkę" dodając ośmieszający napis, że tylko niektóre kobiety nie dla dekoracji.
Otóż wygląda na to, że kartka z napisem SOME została sprytnie dodana w programie graficznym. Teraz raczej rzuca się to w oczy bardziej niż np. te 10+ lat temu.
Oryginalne zdjęcie pokazuje, że tak naprawdę te dziewczyny po lewej to kelnerki z amerykańskiej restauracji Hooters, w swoich firmowych strojach, a w rękach trzymają kubki z kawą. Być może dziewczyny nabijały się z tej pani, ale to już raczej domysły na podstawie stereotypów.
Zastanawiałem się też, czy ten napis "główny" też jest fotoszopką ale chyba nie, ponieważ nie znalazłem żadnego śladu.

Jakby ktoś namierzył jakieś inne zdjęcia z tego zdarzenia, będę wdzięczny.
Pobierz goodguy - #internet #ciekawostki #slynnefotoszopki <--- Obrazki, które w oryginale są...
źródło: comment_1596262853EuEU2xd3x9CcM7TQfrQDjk.jpg
  • 38
@szpongiel myślę że trochę masz rację, a jednak mylisz przyczynę ze skutkiem. Zacznijmy może od tego, że społeczeństwo amerykańskie jest w wielu kwestiach bardziej konserwatywne i mniej cywilizowane niż kraje europejskie, chociażby jeszcze w latach 70 kobieta nie mogła wyrobić karty w banku bez podpisu męża, brak macierzyńskiego i ochrony ciężarnej przed zwolnieniem powoduje, że odsetek siedzących w domu nie pracujących mam jest dużo większy niż u nas. Sama kwestia poprawki w
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@notoelo: ze sporą częścią się zgadzam, szczególnie z ostnim zdaniem choć twierdzenie, że preferencje zawodowe płci wynikają jedynie z socjalizacji jest obecnie podobnym dogmatem "religijnym" jak kiedyś twierdzenia szowinistów, że baby to się tylko do garów nadają (polecam wnik jak rozkłada się wybór zawodów podług płci w najbardziej egalitarnych krajach, czyli w Skandynawii).
Nikomu się nie powinno podcinać skrzydeł. Powtarzanie dziewczynce, która ma zapał do matematyki "jesteś dziewczyną, Ty się do
@szpongiel myślę że najgorsze co może być, to rewolucja w kwestiach społecznych. Pewne zmiany obyczajowe dokonają się dopiero w kolejnych pokoleniach. Czy w zakresie spektrum wybieranych zawodów przez dziewczyny, czy pod względem np. laicyzacji społeczeństwa. Myślę że jeszcze za naszego życia może nie dojść do wyrównania wyników, ale uważam że o wiele bardziej się zbliżą. Realnie ile lat kobiety mają dostęp równy do kształcenia? Myślisz że te 60 lat albo i mniej
no tak, nie pomyślałem, ktoś mógł napis SOME po prostu złożyć z liter w tym drugim napisie (poza S, które się wyróżnia). To też świadczy o tym, że SOME jest wstawiony.


@EdekMoczygeba: o kurde xD rzeczywiście "OME" jest żywcem skopiowane z drugiej kartki, a S wygląda jak upośledzone, dorysowane w Paincie xD
@125procent: Dlaczego dajesz spację przed znakiem interpunkcyjnym? Sprawdziłem Twoje wpisy, robisz to często. Wytłumacz mi dlaczego? Zawsze jak się o to pytam to ludzie odpowiadają agresją. Może tym razem mi się uda.
@TwujKasztan:Sam nie wiem. Wydaje mi się, że nigdy nie przywiązywałem do tego uwagi.Zawsze staram się przede wszystkim jak najlepiej przekazać to co myśle. Zdaje sobie spawy ze interpunkcja ma tez na to istotny wpływ.
Zawsze podziwiałem ludzi z którzy dbają o dokładne przestrzeganie zasad pisowni, a ich pismo jest małym dziełem sztuki.
Jakby ktoś namierzył jakieś inne zdjęcia z tego zdarzenia, będę wdzięczny.


@goodguy: trzy sekundy w Google i wiesz, że te z lewej pracują w hooters i przyniosły protestującej kobiecie coś do picia
@Bekoski: napisałem w poscie o tym, że to kelnerki z restauracji Hooters, więc nie wiem o co Ci chodzi. W tle widać, że był jakiś wywiad z kamerą, więc coś mogło się dziać.
@125procent: dzięki za odpowiedź. Mnie ta moda razi ale mam skrzywienie i rażą mnie takie drobiazgi. Przyzwyczajony jestem do tego, że w każdej książce, gazecie lub artykule w necie jest znak interpunkcyjny a potem spacja więc jak widzę inaczej to mój mózg nie potrafi sobie już poradzić z treścią bo skupia się na tym błędzie.