Wpis z mikrobloga

Mirki, pijcie ze mną kompot. Jakiś czas temu wrzuciłem na tagu parę pytań dotyczących #fotowoltaika i parę osób mi odpowiedziało - za co dziękuję. Pomogło mi to podjąć decyzję o montażu instalacji. Jednym z Mirków, z którym korespondowałem był @speedkill . Zapytał przy okazji czy nie jestem zainteresowany ofertą na instalacje. Jako poznaniak nie mogłem nie skorzystać z kolejnej oferty. Po konkursie ofert, gdzie oprócz kryterium ceny, była także znajomość tematu i podejście do wykonania instalacji, dogadaliśmy się co do realizacji. Może to zabrzmieć jak # 50groszyzawpis, ale chciałem zarekomendować Mireczka i jego wykonanie instalacji. Miałem doświadczenia z montażu instalacji u różnych znajomych i do wykonania instalacji u mnie nie mam żadnych uwag. Począwszy od poprawnego i solidnego montażu konstrukcji na dachu, sprawdzenia (!) i poprawnego uziemienia całości, czystości montażu, dbałości o odpowiednie stopniowanie zabezpieczeń, a skończywszy na takich szczegółach jak sposób prowadzenia kabli na dachu (przekładka dachówek wentylacyjnych w celu schowania przewodów na dachu), podwiązania tych przewodów, odpowiednia obudowa do zabezpieczeń (certyfikowana na DC), opisy w skrzynce z zabezpieczeniami - naprawdę jest to dobrze, solidnie i poprawnie zamontowana instalacja. Wspaniały to był montaż nie zapomnę go nigdy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Instalacja 6,46kWp, 18 paneli Trinasolar 340W, falownik Huawei SUN2000-6KTL-M0. Dla fanów #fotowoltaikastaty wykres z dnia wczorajszego (rekordowy dzień od czasu uruchomienia instalacji - 1,5 miesiąca)
maciejc - Mirki, pijcie ze mną kompot. Jakiś czas temu wrzuciłem na tagu parę pytań d...

źródło: comment_15962086529A4wx7V1L1TheAiEA0uECN.jpg

Pobierz
  • 5
@maciejc: Jaki koszt tego dobra? :)
Ja zapłaciłem we wrześniu 2019 ok. 26 tys. zł za Fronius symo 7.0-3-m + 7770W na dachu (panele mono 21x370W) z dotacją mojprad wyszlo ok. 21 tys. zł
Z racji, że im cieplej tym bardziej spada wydajność paneli, więc dołożyłem 3 szt. żeby mieć lepsze uzyski, obecnie mam 8880kWp na dachu.
Dach południowy, nachylenie 38 stopni.
Tak wygląda wykres z dziś na godzinę 18:20, coś
DRESIARZZ - @maciejc: Jaki koszt tego dobra? :)
Ja zapłaciłem we wrześniu 2019 ok. 2...

źródło: comment_1596212845fpIr3mQuW3sYmGLX2VfTTN.jpg

Pobierz
@londos: @DRESIARZZ: 26500, ale cenę uzgadniałem tuż przed koroną. Potwierdzam, że im cieplej tym trudniej panelom dobić do 6,6 (ograniczenie falownika). W chłodniejsze dni dobijały.

W pierwszym wpisie czeski błąd - mam 19 paneli, a nie 18 :)