Wpis z mikrobloga

Jest tu ktoś kto ogarnia w #telefony i #elektronika? Włąśnie dotarłdo mnie nowy telefon #lgg4
Niestety ale ma on #android w wersji 5, więc już stary. Wiem, że te modele dostały ostatnią aktualizacje z Androidem w wersji 7. Kiedy ja chcę go zaktualizować przez telefon to dostaje komunikat, że mam najnowszą wersję softu. Kiedy chcę go zaktualizować przez oficjalne oprogramowanie od LG na swoim #pc to też dostaje taką samą informację.
A przecież w necie jest napisane, że wersja 7 Androida do nich podchdodzi.

Ze szperania w internecie guzik wynika, nieaktualne opisy jak sobie wgrać system oraz wygasłe linki do tych paczek.
Pojechałem więc do jednego serwisu, odpowiedzieli mi, że "skoro jest w wersji 5 to tak ma zostać" i że oni się nie podejmą wgrywania nowszego "choć się da". Pojechałem więc do innego serwisu - punkt nie istnieje. Sprawdziłem więc na mapie gdzie leży kolejny punkt i pojechałem do kolejnego serwisu telefonów. I kur** też punkt "nie istnieje". Nie ma żadnego serwisu w tym miejscu. Co oni mają z tymi nieaktualnymi punktami na Google Maps?!

W związku z tym może jest tu jakiś magik od telefonów, który mi to zrobi? Oczywiście nie za darmo.
Tylko niech upewni się najpierw czy się da i czy będzie język polski później.
Bo ja już nie będę jechał do czwartego punktu z telefonami by usłyszeć, że mi tego nie zrobią albo by okazało się, że taki serwis nie istnieje znowu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Bunch - Jest tu ktoś kto ogarnia w #telefony i #elektronika? Włąśnie dotarłdo mnie no...

źródło: comment_159619158454tAoSppVdXt0IMxdt4o0Z.jpg

Pobierz
  • 40
@Bunch: forum xda developers w zakładce custom rom. Na pewno będzie jakaś instrukcja jak wgrać nowsze oprogramowanie tylko często wiąże się to z tym, że niektóre usługi google nie działają (jak np. google pay o ile telefon ma nfc) bo bootloader będzie odblokowany. Temat do ogarnięcia w jeden wieczór.
@Uaephean: Nie rozumiem. Tam jest informacja o potrzebnych jakichś dwóch programach do tego. Oprócz pliku z systemem jest jakiś Gapps wspomniany. I potem coś jest napisane że będzie to system "CypherOS". No to coś mi się nie widzi, przeciez rozmawiamy o Androidzie.

Poza tym... SIEDEM aplikacji do pobrania aby wgrać system? Podali tam 7 linków do aplikacji.

Ja mam to ogarnąć w jeden wieczór? Nie wiem kompletnie o co chodzi na
@niezebycos: Dlaczego jak zadaje pytanie z prośbą o instrukcję wgrania sobie systemu to dostaję odpowiedzi takie jak twoja czyli... "wgranie nowego systemu jest proste, musisz tylko wiedzieć jak". Dzięki, zajebista rada naprawdę! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Bunch: gapps to aplikacje google. CypherOS to nakładka na androida stworzona przez użytkownika który taką wrzucił. Generalnie jeśli nie potrafisz się połapać w xda to musisz co jedynie szukać prostej drogi na wgranie systemu - może być tak jak pisałem - zmiana regionu, może vpn itp. Jest trochę nauki od zera ale jest to też dosyć łatwe wszystko do ogarnięcia mając jakieś szczątkowe pojęcie o wgrywaniu softu. Najlepiej coś zepsuć bo
CypherOS to nakładka na androida


@Uaephean: A po co mi jakaś nakładka na system?

musisz co jedynie szukać prostej drogi na wgranie systemu

A co robię? Szukam na wykopie prostej drogi. Ktoś kto się zna może wypisać jak to zrobić w prostych krokach

Najlepiej coś zepsuć bo później masz motywację by naprawić

Nie interesują mnie telefony, chce mieć nowszą wersję systemu i tyle, nic więcej
@Bunch: To lepiej oddaj do serwisu. Myślę, że nie ma sensu tłumaczyć trudniejszej drogi choć to dokładnie robią serwisy. Nie trzeba do tego jakiś super narzędzi. Tylko google i xda. Najprościej jest wyszukać stockowego androida 7 dla tego telefonu i z poziomu recovery go wgrać o ile suma kontrolna będzie się zgadzać z Twoim telefonem. Trzeba wejść w tryb recovery na telefonie, podłączyć pod USB zamontować partycję wgrać na nią stockowego
@Uaephean: No to ja wyobrażam sobie, że "można". I mam chęć oddać telefon komuś kto to zrobi. Serwisy odmawiają bo jest to nieoficjalna zabawa i nie chcą się podjąć. Po to jest tutaj mój post na Wykopie również by znaleźć zainteresowaną osobę.
@Uaephean: Ten film mnie właśnie odrzucił. 2020 rok a ludzie nadal zamiast cos powiedzieć do mikrofonu to odpalają notatnik na ekranie i w nim piszą, katorga...