Wpis z mikrobloga

Jest tu ktoś kto ogarnia w #telefony i #elektronika? Włąśnie dotarłdo mnie nowy telefon #lgg4
Niestety ale ma on #android w wersji 5, więc już stary. Wiem, że te modele dostały ostatnią aktualizacje z Androidem w wersji 7. Kiedy ja chcę go zaktualizować przez telefon to dostaje komunikat, że mam najnowszą wersję softu. Kiedy chcę go zaktualizować przez oficjalne oprogramowanie od LG na swoim #pc to też dostaje taką samą informację.
A przecież w necie jest napisane, że wersja 7 Androida do nich podchdodzi.

Ze szperania w internecie guzik wynika, nieaktualne opisy jak sobie wgrać system oraz wygasłe linki do tych paczek.
Pojechałem więc do jednego serwisu, odpowiedzieli mi, że "skoro jest w wersji 5 to tak ma zostać" i że oni się nie podejmą wgrywania nowszego "choć się da". Pojechałem więc do innego serwisu - punkt nie istnieje. Sprawdziłem więc na mapie gdzie leży kolejny punkt i pojechałem do kolejnego serwisu telefonów. I kur** też punkt "nie istnieje". Nie ma żadnego serwisu w tym miejscu. Co oni mają z tymi nieaktualnymi punktami na Google Maps?!

W związku z tym może jest tu jakiś magik od telefonów, który mi to zrobi? Oczywiście nie za darmo.
Tylko niech upewni się najpierw czy się da i czy będzie język polski później.
Bo ja już nie będę jechał do czwartego punktu z telefonami by usłyszeć, że mi tego nie zrobią albo by okazało się, że taki serwis nie istnieje znowu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Bunch - Jest tu ktoś kto ogarnia w #telefony i #elektronika? Włąśnie dotarłdo mnie no...

źródło: comment_159619158454tAoSppVdXt0IMxdt4o0Z.jpg

Pobierz
  • 40
  • Odpowiedz
@Bunch: Takie rzeczy zdarzają się większym firmom niż to. Telefon był na fali kilka lat temu więc te pliki mogły już zniknąć z serwerów. I tak dobrze, że coś tam się dzieje. I tak android 7 jest stary ale lepsze to niż 5. Ja w swojej chińszczyźnie mam android 10 a za chwilę będzie aktualizacja do android one - czyli coś na wzór 11
  • Odpowiedz
@Uaephean: Nie da się otworzyć aplikacji przez którą aktualizujemy telefon. Program Uppercut się nie otwiera. Korzystam więc z innego bo DOMYŚLIŁEM się, że wgrać można za pomocą kilku programów. Użyęm do tego LgFlashTool2014 i zainstalowałem Androida (najpierw) 6. Dziwne bo telefon na wyswietlaczu pokazuje nadal 0%.
Nie wiadomo co robić, więc muszę na chama wyciągnąć baterię z telefonu po tej instalacji. Pokazuje mi cały czas na ekranie telefonu 0% i nic
  • Odpowiedz
@niezebycos:

cymbale, naucz się angielskiego, na yt i na necie masz poradniki co robić

Słuchaj ty tępy dzbanie. Jesteś na tyle ograniczony, że nie jesteś w stanie się domyślić, że gówno z tych poradników działa tak naprawdę. Sprawdziłeś je wszystkie dla mnie przed napisaniem złotej rady, że "są poradniki w sieci?". To się nie wypowiadaj ty #!$%@?. Jak ja nienawidze takich denerwujących szkodników jak ty
  • Odpowiedz
@Uaephean: @XanatosDaTelosIV:

Przez program LG UP instalacja nowszego Androida (mowa o wersji 6) nie działa.
Przez program UPPERCUT instalacja też nie działa
Przez program LG FlASH TOOL 2014 instalacja też nie działa (retry, retry, retry, retry...)
Przez aktualizacje wewnątrz telefonu też nie działa

NA CZTERY SPOSOBY NIE DZIAŁA. Żadna metoda podana w sieci nie działa.
To co ja mam jeszcze zrobić? Wzięliście to pod uwagę?

Nic nie są warte
  • Odpowiedz
@Bunch: Nawet programy takie jak Uppercut nie działają mi na drugim, osobnym komputerze na którym sprawdzałem. Przecież NIC nie działa z tych poradników jakie mi podrzucacie
  • Odpowiedz
@XanatosDaTelosIV: - czytasz tą dyskusje tutaj w ogóle? Żeby potem nie było, że wyślę telefon do wykonania usługi za kasę a wykonasz dokładnie te same kroki co ja i stwierdzisz dokłądnie tak samo jak ja że się nie da.
  • Odpowiedz
  • 0
@Pffl: Chłopie, W PIERWSZY POŚCIE, 4 centymetry niżej masz screen z tego programu, który mówi że się nie da. Po co to piszesz więc?


To nie jest lgup, ale skoro wiesz lepiej, to życzę powodzenia.

Póki co, jedyne, co dobrze Ci wychodzi, to rozszczeniowa postawa.
  • Odpowiedz
@cinek100: Cinek, spoko! WIdzę, ze ogarniasz temat to tak zrobię.
Tylko wczoraj napisałem do oficjalnej pomocy technicznej LG i zadałem to samo pytanie. Czy mogą mi zaktualizować telefon jaki dopiero co kupiłem. Poprosili o podanie jego numeru seryjnego i poprosili o czekanie. Dostanę odpowiedź cz taka usługę mi zrobią. Jeśli nie, to się odezwę do Ciebie.
  • Odpowiedz
To nie jest lgup, ale skoro wiesz lepiej, to życzę powodzenia.

@Pffl: To jest LG UP


@Bunch:

Nie jest i skończ pisać głupoty, to coś w pierwszym poście, to LG Mobile Support Tool, LGUP masz na screenie akurat z podłączonym telefonem. Mam G4 i trochę rzeczy już z tym telefonem zrobiłem, chociażby Nougat przez LG UP właśnie czy Android Pie (LineageOS 16.0).
Pffl - > To nie jest lgup, ale skoro wiesz lepiej, to życzę powodzenia.

@Pffl: To j...

źródło: comment_159629976760xvy6s6IwNDhLlBjdxKXf.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@cinek100: > Mogę ci to zrobić za 100 zł plus przesyłkę opłacasz sam.

@XanatosDaTelosIV: A wziałęś pod uwagę, że telefon ten jest z dytrybucji poza UE? Koreańska dystrybucja więc nie można go zaktualiwować na terenie Polski? Masz na to jakiś sposób?
  • Odpowiedz