Wpis z mikrobloga

W TV publicznej lamentują, że młodzi ludzie nie chodzą do kościółka. XD
Najpiękniejsze jest to, że laicyzacji i liberalizacji praktycznie nie da się zatrzymać. Globalizacja i popkultura zachodnia ustawia umysły młodych i słusznie ukazuje konserwatyzm jako coś obciachowego. Natomiast starsze pokolenia widząc to, próbują w panice to zatrzymać, czym tylko pogarszają sprawę.
#neuropa #4konserwy #bekazpodludzi #tvpis #bekazkatoli
kezioezio - W TV publicznej lamentują, że młodzi ludzie nie chodzą do kościółka. XD
N...

źródło: comment_1596129945vhKiaBAIGGS2Sj3L9H4qBn.jpg

Pobierz
  • 44
  • Odpowiedz
@Singularity00: Dziwne, w mojej rzeczywistości wygląda to obecnie tak, że nie ma konkurencji dla amerykańskiej/europejskiej/zachodniej popkultury, trendów kulturowych czy społecznych. Możesz mi wskazać, kto i w jaki sposób mógłby dokonać takiej zmiany?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@skromny_chlopak: Może być azjatycki krąg kulturowy (Japonia i Korea najbardziej), który jest mocno zakorzeniony w tradycji i ma swego rodzaju rygor moralny, ale też już powoli otwiera się na zachód. Dla mnie to najlepsza alternatywa. Stawiają na rozwój, ale bez wariacji. Społeczeństwo ma wartości, tradycję, jednak nie boi się iść do przodu.
  • Odpowiedz
@kezioezio: Na opinie jaka teraz panuje o kościole katolickim w Polsce zapracował sobie tylko i wyłącznie sam kościół i polski kler. Przez tą całą hipokryzje i rządze pieniądza nikt o zdrowych zmysłach już nie słucha tych ludzi i nikogo to dziwić nie powinno, kościół skończył się sam.
  • Odpowiedz