Wpis z mikrobloga

Podsumowanie kursu "Cybernetyczne podstawy walki informacyjnej" - Dominik Dudek CPWI#07

30 lip 2020 godzina 18:00

XXI wiek, czas walki informacyjnej. Wygrana lub przegrana w wojnie informacyjnej zależy od zdolności rozpoznawania odbieranych i trafności wysyłanych informacji. Systemy kodowania (np. język polski) oraz drogi przewodności korelacyjnej (np. internet, radio) stanowią o mocy systemów sterowania społecznego na równi z gospodarką i rolnictwem.

Szybkość i jakość produkcji informacji, ich przetwarzanie, analizowanie decyduje o efektywności rodziny, firmy, gminy, państwa czy cywilizacji. Określanie celów, desygnowanie zakresu odpowiedzialności, efektywne oddziaływanie na otoczenie zmuszają do poszukiwania synergicznych metod wykorzystania ludzkich talentów.


Tworząc systemy i procesy czy to techniczne, czy to uwzględniające ludzi staniemy przed pytaniem: czy uwzględniłem/liśmy wszystkie aspekty danego procesu?

Odpowiedź dają nam dedukcyjne wzorce cybernetyczne i metacybernetyczne, które pozwalają znaleźć punkt odniesienia w świecie informacji i abstraktów. Punkt odniesienia w fizyce pozwala dokonywać realnych obserwacji, które możemy powtórzyć i zrozumieć. Podobnie w świecie informacji wzorce pozwalają na obiektywne porównanie, zrozumienie i zaprojektowanie procesów sterowania i manipulacji.

Sprzężenia zwrotne, moc procesu, Ogólna Teoria Motywacji i homeostaza to omówione w kursie narzędzia Polskiej Szkoły Cybernetyki, które w walce informacyjnej dają przewagę diagnostyczną na poziomie procesów poznawczych i decyzyjnych.

To co ludzkości dała fizyka w dziedzinie energomaterii w dziedzinie abstrakcji i informacji daje cybernetyka. Ich synteza, czyli Metacybernetyka jest narzędziem przyszłości, które można poznać już dziś. Dzięki tej wiedzy zyskamy przewagę diagnostyczną na informacyjnym polu walki, która da przełożenie również na energomatrialne otoczenie, nas jako procesów autonomicznych.

Wojna trwa. Toczy się w głowach wszystkich ludzi, zarówno przygotowanych do walki jak i tych, którzy myślą, że są poza terenem walki. Konieczność ciągłej obrony przed atakami z otoczenia wymaga od nas elementarnej wiedzy o sterowaniu, bo inaczej staniemy się zasobem zewnętrznego organizatora.

Zaprezentowane metody walki oraz analizy przygotują państwa do obrony własnej autonomii, a po zaznajomieniu z dorobkiem Polskiej Szkoły Cybernetyki, także do działań ofensywnych przywracających autonomię innym ludziom. Tylko Ludzie wolni, autonomiczni, zorganizowani w systemy o dominującej etyce mogą wygrać wojnę informacyjną.

Do boju, Polacy!


Zapraszam na wykład.

#cybernetyka #cybernetykaspoleczna #nai #wojnainformacyjna #wojna #psc #cpwi
Martwiak - Podsumowanie kursu "Cybernetyczne podstawy walki informacyjnej" - Dominik ...
  • 1
Świetny, rewelacyjny cykl! Odkryłem przypadkiem, dzięki algorytmowi yt i obejrzałem całość od deski do deski. teraz oglądam inne filmy NAI i jestem szczęśliwy ze coś takiego jest dostępne w polskim internecie!!