Wpis z mikrobloga

Odkręciłem oba wahacze, po zamontowaniu z powrotem kierownica nie jest poziomo przy jeździe na wprost. Jak się to przestawiło, skoro drążka kierowniczego nie ruszałem? Przy wahaczach jest jedynie regulacja pochylenia kół pionowo
/ \ lub tak \ /
Koła wyglądają na stojące pionowo | | dlaczego kierownica się przestawiła? Jak zawracam na asfalcie posypanym żwirkiem to słychać szuranie - chyba zła zbieżność. Są jakieś proste sposoby na sprawdzenie, czy zbieżność jest dobra?
#mechanikasamochodowa #naprawasamochodow #naprawiajzwykopem
  • 8
@Sm3rf1k: Ostatnio jak byłem w warsztacie to ręce mi opadły - jakąś żaróweczkę przyczepiał do felgi aluminiowej a ona mu ciągle odpadała (bo była do stalowej), jakoś na słowo honoru potrzymała się 30 sekund i powiedział, że jest git. Kupiłem na allegro breloczki laserowe, pojechałem do nieczynnego tunelu i sam se ustawiłem.

@Jemigrant: Tuleje wymieniałem. Przejechane miały co najmniej 100 000, już stukały, ale dużych luzów na nich nie było.
@vincent38: po tulejach często się rozjeżdża zbieżność a czasem się nie rozjeżdża, pewnie w zależności od zużycia. Jedź ustawić zbieżność, stówkę lżejszy ale masz jakąkolwiek gwarancję