Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 20
Zapiekanka makaronowa z serem, mięsem mielonym i jalapeno

- 100g masła (zwykle pół kostki),
- sześć łyżek mąki,
- litr mleka,
- ser żółty (użyłem Goudy i Cheddara),
- paczka makaronu (użyłem penne),
- kilo mięsa mielonego (ja użyłem wołowego),
- słoiczek marynowanych jalapeno,
- przyprawy: oregano, sól, pieprz, gałka muszkatołowa, papryka wędzona, sos Worcester, sos sojowy ciemny

Zrobiłem najprostszy beszamel - rozpuściłem masło w garnku i powoli dosypywałem mąki. Gdy zrobiły się grudy, zacząłem dodawać mleka, jeszcze wolniej. Non stop mieszałem, energicznie.

Na drugiej patelni podsmażyłem mięso z odrobiną soli, pieprzu, sosu sojowego, Worcester, dżalapinio i oregano. Dodałem mięcho do beszamelu i dobrze wymieszałem. Następnie dołożyłem resztę przypraw (z naciskiem na muszkat, oregano i paprykę wędzoną) i 90% sera. Zaczekałem aż się rozpuści.

Do kleistej mazi dodałem ugotowany al dente makaron. Gdy wszystko stężało, załadowałem całość do brytfanny, posypałem serem i udekorowałem dżalapinio. Wsadziłem do pieca rozgrzanego do 180 stopni na jakieś 45 minut, następnie zdjąłem pokrywkę, aby ser się zarumienił - kolejne 15 minut.

Porcja wystarczająca dla czterech głodnych ludzi.

#gotujzwykopem #kuchnia #jedzenie
Mis_Kudlacz - Zapiekanka makaronowa z serem, mięsem mielonym i jalapeno

- 100g masła...

źródło: comment_1596032589jQf2GtxMEcUWE0oAi1MP62.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Umeraczyk: To mniej więcej połowę mniej. ( ͡º ͜ʖ͡º) Uwielbiam ser, więc dodaję go naprawdę sporo, ale myślę, że na pół kilo mięsa te 15-30 deko sera będzie okej.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Umeraczyk: Cheddara miałem jakieś 45, bo zjadłem trochę z pół kilowej paczki, a goudy z 20. Mógłbym dodać sam Cheddar, ale lubię smak spieczonej goudy. ()
  • Odpowiedz