Wpis z mikrobloga

Słuchajcie, 2lata temu kupiłem auto, które miało jeszcze kilka miesięcy OC + AC. Generali sobie zażyczyło kosmiczną dopłatę gdybym chciał je kontynuować bo oczywiście poprzedni właściciel zgłosił, że sprzedał samochód. Ja je oczywiście wypowiedziałem od razu po tej informacji i kupiłem gdzieś indziej coby nie zabulić. Pytanie czy nie przysługiwał mi jakiś zwrot za te kilka miesięcy pozostałe? W sumie to już było kawał czasu temu, ale nic w przyrodzie nie ginie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#oc #ubezpieczenia #samochody #motoryzacja
  • 6
@MZ23: Właściciel wycofał ubezpieczenie po sprzedaży auta. Cena kosmiczna bo naliczyli Ci Twoje OC+AC, zakładam że nigdy nie płaciłeś AC, a to jest ok 2000 zł albo i więcej jak nie masz zniżek.
Edit: po kupnie auta powinieneś je przepisać na siebie najpierw (pozostałe miesiące za które zapłacił poprzedni właściciel), ale do kontynuacji już liczą jak dla Ciebie i Twoich zniżek
@Ruotian: Dlatego właśnie zaproponowali taką dopłatę - rzeczywiście nigdy nie miałem AC. Jak tylko przysłali rekalkulację to zadzwoniłem z pytaniem czy jak po prostu zrezygnuje i wezmę sobie gdzie indziej to wszystko będzie git. Odpowiedzieli, że tak. Później kilka dni po rezygnacji jeszcze zadzwoniłem czy za te kilka dni kiedy było aktywne nie mam jakiejś dopłaty, ale konsultant powiedział, że wszystko wyczyszczone i załatwione i nic dopłacać nie trzeba :).
@drzuo: No kurła kupiłem auto z ubezpieczeniem do kiedyś tam to dlaczego nie? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale masz rację - na logikę powinno wrócić do poprzedniego właściciela.