Wpis z mikrobloga

Zaczął zajebiscie wiatr wiać a pamiętałem, że zostawiłem auto pod drzewem. Poszedłem przeparkować i okoczywiscie parkując równolegle po ciemku zahaczylem betonową donicę na kwiaty. Stawiają to wzdłuż miejsc parkingowych.

Lakier zdarty do blachy.
Pytanie: czy i jak to zabezpieczyć żeby rdza nie wyszła?
Nie wiem czy chce mi się to malować u lakiernika bo zamierzam te auto sprzedać w ciągu maks 1 roku. Przyjdzie ktoś z miernikiem lakieru i będzie pitolił że auto po wypadku bo lakierowane...

#motoryzacja #zalesie
Pobierz
źródło: comment_1595970540RDvcPdbKrTw42g3UtYElab.jpg
  • 5
@markier: Musisz namierzyć kod lakieru i zamówić z allegro zestaw zaprawkowy (takie w małych buteleczkach). Możesz jakąś chemia odtłuścić sobie powierzchnię (benzyna ekstrakcyjna,zmywacz silikonowy) i nakładasz sobie w miejsce rysy najpierw bazę (kolor), czekasz z 15min i bezbarwny.Zestawy zaprawkowe przeważnie przychodzą z takimi pędzelkami, ale ich nie polecam.Najlepiej się zaopatrzyć w jakąś grubszą igłę/mini trytytki też są całkiem spoko.
@markier: zalezy jak bardzo zalezy ci na wygladzie jak zeby jako tako przykryc to zaprawka jak wyzej kolga pisze ew sam kuo w mieszalni lakierow od reki podklad, baze ci dorobia i klar w sprayu. Popatrz na youtubie jak maskuja ludzie do takich malowan. Po pomalowaniu blotnik wypoleruj pasta tempo. Koszt okolo 100 zl a efekt nie gorszy niz u wioskowego lakiernika. Chyba ze szanujesz za bardzo czas to daj do