Wpis z mikrobloga

#bieganie #biegiultra #biegigorskie #kompresja

Miski, korzystacie z opasek kompresyjnych? Chodzi glownie o lydki, aczkolwiek widzialem tez jakies cuda na uda.

Wiem ze zdania ekspertow sa podzielone i mamy spektrum od sciemy dla gadzeciarzy, poprzez placebo, az do uber only for pro magic items.

Ale jak wyglada wasze doswiadczenie, na zawodach, na treningach dluzszych itp? Ktos ciska namietnie i jest w stanie podzielic sie opinia, zaobserwowanymi efektami? Czy ciezko raczej dostrzec jakikolwiek wplyw?

Dodam ze nie chodzi mi o typowy regen juz PO, zalezy mi wlasnie na informacjach o wplywie w czasie ruchu.
  • 4
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PurpleHaze: w sensie że coś ci ściska łydkę i szybciej biegniesz?
ja z powodu zainteresowań biegam w takich skarpetkach na zawodach:
https://biedermansport.com/produkt/podkolanowki-do-bno/
Ściskają łydkę i to mocno.

Długości biegu od 5 do 30 kilometrów w terenie ciężkim do mega (gdy przechodzisz na napęd 4x4)

Krótko wolę bez bo cholernie ciężko się je zakłada.
Moje odczucia:
Jak przechodzę z longów na inovy to od razu szybciej biegnę.

Przy zmianie skarpet no ściskają
  • Odpowiedz
@PurpleHaze:
Znajoma level 41:00/10km używa zawsze na zawodach,
Znajomy ultras, level 35:00:00/UTMB używa zawsze na zawodach.
Obydwoje twierdzą, że dochodzą szybciej po zawodach do siebie, ale nie przypominam sobie, żeby któreś z nich mówiło o siedmiomilowych butach.
  • Odpowiedz
@PurpleHaze pewnie to subiektywne odczucie ale podczas biegu 50+ czuję że zmęczenie łydek jest mniejsze. A druga sprawa to ze kilka razy zrzucałem z nich kleszcza bo lepiej je widać na jaskrawych kolorach
  • Odpowiedz
@PurpleHaze: Ja to tylko Ci powiem tak zrób jak ja. Kup pobiegaj i będziesz wiedział czy jest ok czy dupa. W moim przypadku 8/10 km i mi stopy mrowieją a opaski idealnie dobrane na łydy. Ale za to do regeneracji prima sort rzecz :D
  • Odpowiedz