Wpis z mikrobloga

Moja dziewczyna mnie opierdzieliła, bo przyczaiła że zawsze robie pranie na szybkim programie i używam tylko tych magicznych kapsułek. xD

Niby psuje ubrania w ten sposób, ale c--j, że robie tak pranie od kilku lat i nie zauważyłem, żeby się jakoś szybciej niszczyły.

Ale powiedziała, ze od teraz tylko ona robi pranie i mam zakaz zbliżania się do pralki.

W sumie profit xD


#zwiazki #dziewczynabijealewolnobiega #heheszki #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #pranie
Mack_Lanegan - Moja dziewczyna mnie opierdzieliła, bo przyczaiła że zawsze robie pran...

źródło: comment_1595953527UJE85HyEZke5rZgeFR6gZT.jpg

Pobierz
  • 65
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@borrow: @Mack_Lanegan: niektóre ubrania mają oznaczenia, że należy prać delikatnie bądź ręcznie, jeśli wrzucisz na zwykły program i wysokie obroty, mogą stracic fason i się porozciągać. Te kapsułki to g---o, słabo się rozpuszczają i do tego ubrania są po nich sztywne i nieprzyjemne. Polecam płyn do prania (np persil) + płyn do płukania (np lenor) i wszystkie ubrania prać na 30 stopni i ~600 obrotów. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 20
@Mack_Lanegan: kapsułki to najlepszy wynalazek dla niezależnego mężczyzny. Nie ważne czy wjebiesz 1 czy 3 kapsułki to i tak nie masz śladu z proszku do prania jak przesadzisz. I d--a tam, nic się nie niszczy. Ja pamiętam jak za dzieciaka dostawało się plandekę (w sensie twarde pranie) z prania do rozchodzenia przed szkołą.
  • Odpowiedz
@Mack_Lanegan: niektóre materiały mogą się zniszczyć od prania w zbyt wysokiej temperaturze lub w zbyt dużych obrotach (np wełna albo jedwab). Ale bawełniane można prać na szybkim. Ja jeszcze tylko ręczniki i ścierki wrzucam na 90°C żeby porządnie wszystko "wyżarło" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Neq: @Mack_Lanegan: Weź jej zdradź jeszcze, że istnieją takie chusteczki (lidl, biedronka) pochłaniające ewentualne barwy z prania ( ͡° ͜ʖ ͡°) ja w swojej pralce używam tylko dwóch trybów: prania 90stopni (raz na jakiś czas w ten sposób ręczniki, pościel, bielizna), oraz szybkiego prania. I zwykle wsadzam kapsułkę + 2-3 chusteczki, nie martwię się o kolorowe, białe, czarne pranie ( ͡° ͜ʖ
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mack_Lanegan: a daj spokój, raz chciałem dobrze i wstawiłem dwa nowe swetry żony do prania na jakiś fikuśny program, jedyne co to musiałem oba odkupić, bo stare nadawały się tylko dla lalek.
15-30 minut to zdecydowanie wystarczające programy jak nie napierdzielasz na budowie czy w kopalni dzień w dzień
  • Odpowiedz
@Mack_Lanegan: dokładnie tak samo funkcjonuje, te same kapsułki, wrzucam wszystkie kolory, czarne, białe razem do gara, ustawiam na szybki, ale nie byle jaki, bo ustaiwam na godzinę, a nie 9 minut i cyk fajrant, wszystko ook.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@Mack_Lanegan: dołączam do grona osób pytających czemu niby szybki program niszczy ubrania? To raczej za wysoka temperatura i zbyt wysokie obroty je niszczą. Sama jestem różową i używam szybkiego programu, i kapsułek i jakoś mi się nic z ciuchami nie dzieje. Raczej mało kto w dzisiejszych czasach pierze zwiewne jedwabie...
  • Odpowiedz