Wpis z mikrobloga

Mirki pomóżcie bo już nie mam siły. Otóż dzisiaj podczas korzystania z komputera wyskoczył mi BSOD, wcześnie wszystko nagle się sfeezowało. Myślałem, że to nic takiego i czekałem na restart. Po restarcie wyskoczył mi komunikat żebym włożył Boot Device. Założyłem że coś się zesrało z MBR i próbowałem go naprawić komendami bootrec /fixmdr /fixboot /rebuildbcd. Komendy działały oprócz /fixboot który dawał mi odmowę dostępu. Poddałem się i postanowiłem od nowa zainstalować system. Ale to też nie działa bo po każdej instalacji wpadam w pętlę i mam znowu ekran z instalacją. Pomocy proszę XD

#informatyka
#pcmasterrace
#komputery
  • 17
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Ver0s: sprawdź pamięć RAM (mamtest86) oraz SMART dysku twardego.
Na 90% umiera dysk.
Po pierwszym restarcie z usb instalacja trzeba usb wyjąć bo inaczej sie z niego moze odpalać.
  • Odpowiedz
  • 0
@Ver0s Wygląda, że dysk zdechł a raczej kontroler bo to najszybciej pada. Tak odchodzą ssd-ki, szybko i bez bólu ¯_(ツ)_/¯.
  • Odpowiedz
Sprawdź jeszcze kondensatory na płycie głównej. Ogólnie to może być i płyta. Miałem taką akcję, że dyski sypały błędami. Dało się odpalić tylko Linuksa w konsoli. A winnym była płyta.
  • Odpowiedz
@Rasteris: Dziwne jest to, że jak czyszczę dysk SSD diskpartem to po reboocie te pliki które niby usunąłem powracają. A jeśli chodzi o kondensatory to żadnych spuchniętych nie widzę.
  • Odpowiedz