Wpis z mikrobloga

Mirki, skończyła mi się ostatnio lokata części oszczędności w Milennium już po tragicznej ale jeszcze do zniesienia 2,5%, teraz to już nie co dalej tego tam trzymać bo wiadomo. Czytam ostatnio dużo o ETFach, mam też konto w mBanku więc myślę aby wejść w to ETFSP500. Myślicie, że na dzień dzisiejszy po tym co się dzieje m.in w USA, na lini USA - Chiny, czy zapowiadaną też niby drugą falą Koronawirusa warto w to wejść?

W akcje na #gielda też się bawię, ale tak bardziej dla zabawy mniejszymi kwotami.

#oszczedzanie #inwestycje
  • 7
  • Odpowiedz
@agent89: Ja na Twoim miejscu poczekał bym jeszcze na spadki w usa albo poszukał jakiś spółek dywidendowych na dłuższy okres, takie 6% rocznie jest na spokojnie do ogarnięcia, dodając do tego wzrosty spółki to wyjdzie Ci z 3 razy lepiej niż na tej lokacie
  • Odpowiedz
jeśli boisz się drugiej fali to rozdziel kasę i weź jeszcze #etf na złoto na przykład. Podziel portfel jakoś 50/50 czy 35/65 czy jak uważasz i część daj na ETF złoto a część ETF SP500 - nawet jak będzie chwila bessy na SP500 to złoto prawdopodobnie będzie trzymało wartość albo nawet się podniesie
  • Odpowiedz
@agent89: Ja na Twoim miejscu poczekał bym jeszcze na spadki w usa


@grubypajonk: mam wrażenie, że to trochę ruletka. lepiej uśredniać, czyli część już kupić, z częścią czekać na przykład. Bo co, jeśli te spadki poprzedzi duża hossa i po spadkach nadal będzie wyżej niż teraz?
  • Odpowiedz
@agent89: wejdź sobie w sp500 niskim kapitałem, akurat teraz jest w takim momencie, że jak spadnie to niewiele, a potencjał do wzrostów jest (jeszcze nie odrobił strat z koronawirusa) i obserwuj. Złoto jest teraz bardzo drogie, prędzej bym kupił etf na miedź (jest w mbanku teraz nawet spoko cena https://www.bloomberg.com/quote/OD7C:GR). Jako, że prowizja w mbanku jest 19 zł na zagraniczne rzeczy, to sugeruję po 5k w sp500/miedź i popatrzeć co się
  • Odpowiedz