Wpis z mikrobloga

Szukam kamerki sportowej. Czy jest jakaś dobra alternatywa dla GoPro? Czytałem opinie że lubią się zawieszać. Czy warto brać GoPro8 czy Gopro7 w zupełności wystarczy i nie warto dopłacać?
#kamerkisportowe #gopro
  • 9
@Quben: alternatywy zawsze są, osmo action, xiaomi yi, insta360, jak dla mnie wszystkie gorsze,
wiele osób tu narzeka ze sie zawiesza, ja mialem wszystkie wersje praktycznie i zawieszala sie tylko 7 do czasu az wyszedl update software i wszystko smiga, a czy warto doplacac do 8 to odpowiedz sobie sam, 8 ma ekstra stabilizacje poza tym nie wiele rozni sie od 7 black

a i co do tego zawieszania, wadliwy towar
@Quben: Osmo Action to jedyna sensowna alternatywa jeżeli potrzebujesz kamerę sportową. Co do zwiech to związane jest to głównie z przegrzewaniem się kamer przy nagrywaniu w najwyższych jakościach, u mnie i 7 i 8 mają z tym problem w upale przy ciągłym nagrywaniu przez 15-20 min+. Jak nagrywasz jakieś krótkie ujęcia to w życiu tego problemu nie zauważysz.

Różnica między 7 i 8 to trochę wygodniejsze wybieranie formatów w przypadku 8,
@panato: Będę używał głównie do zjazdów na rowerze w górach, na pewno bez gimballa. Może się nie będzie tak nagrzewać podczas dłuższych tras przy podmuchach wiatru w stronę kamerki. Stabilizacja w 8 rzeczywiście dużo mocniejsza niż w 7 ale nie wiem czy można uznać to za zaletę bo zjazd wygląda przez to mniej dynamicznie i "bardziej" leniwie. Wybór więc pewnie padnie na 7.
@Quben: nagrywam zjazdy na rowerze i Hero 8 nawet ci nie pozwoli wybrać tego specjalnego trybu w szerokim kącie, więc się nim nie martw. To bardziej dla jakiegoś selfie sticka jest.

Osobiście pod rower mam lekkie wskazanie na 8, bo ma wygodniejsze UI i mniej #!$%@? jest z wymianą baterii... a w 4k tak na 40 minut wystarcza. Stabilizacja jest też trochę lepsza, ale nie jakoś przesadnie. Jak ci zależy na
@panato: Ok czyli wybór pada na 8 bo na kasie mi tak nie zależy. Obiektyw skoro nie jest wymienny to pewnie warto będzie założyć jakieś szkło ochronne.
@Quben: tak, szkła są tanie. Ale przypomniałem sobie inny problem związany z jedną z największych zalet Hero 8, mianowicie - mają opcje nagrywania w lepszej jakości (chyba zamiast 60mbit na 100mbit), to w lesie robi niesamowitą różnicę. Niestety wada jest taka, że wymaga to szybkich kart pamięci. U mnie Samsungi Evo nie dawały rady.

Obowiązkowo na mtb polecam też gębeczkę do ochrony przed wiatrem, robi robotę.

PS - odblokuj wiadomości prywatne,