Wpis z mikrobloga

Przeznaczenie determinuje:

1. kim jesteś

Twoja genetyka, rasa, wzrost, twarz, inteligencja, wszystko

2. W jakich okolicznościach się urodziłeś:

W Afryce czy Nowym Jorku, w dobrej bogatej rodzinie czy w gównianej rodzinie, niezależnie od tego, czy dorastałeś z właściwymi ludźmi, czy urodziłeś się czadem z udaną karierą w liceum, czy też sierotą wojenną na Bliskim Wschodzie

A ludzie ciągle mówią, że tworzymy własne przeznaczenie? Co za sojowe gówno

#przegryw
  • 7
  • Odpowiedz
@kunajk: bezrobotni(wieczna balanga na socjalu), praca za minimalną - mediany, praca za średnia do powiedzmy 8k, Wyższe stanowiska dochodowych branż, Własna dobrze prosperująca firma. Coś takiego z czynników(oczywiście to jest średni podział ale o coś takiego mniej więcej mi chodzi) środowiskowych bo co do genetyki to nie przeskoczysz niektórych rzeczy ale dzięki pieniądzom i pracy można je przewałkować znam wiele osób z dobrych szkół które są tam tylko dzięki korkom
  • Odpowiedz
@Muhal: Takie poziomy można przeskoczyć o kilka. Oczywiście jak ktoś ma spokojny charakter może być mu ciężej niż chamowi, ale tacy spokojni mogą się rozwinąć w innym kierunku. Od kapitału i inteligencji ważniejsza jest psychika. Bezrobotny może nie móc się przemóc do podjęcia jakiekolwiek pracy. Superinteligentny gość może pracować jako stróż, bo woli taki styl życia. A kretyn może być szefem nieźle prosperującej firmy.
  • Odpowiedz
@kunajk: Tak tylko twoją psychikę budują warunki środowiskowe w dużym stopniu i raczej w domu poznajesz wzorce więc wydaje mi się że moje stwierdzenie jest słuszne. Oczywiście są wyjątki od reguły
  • Odpowiedz