Wpis z mikrobloga

Wczorajszej nocy, między chmurami i w chmurach łapałem Saturna, bo jak się nie ma pogody to się lubi co się ma. Zdjęcie na najmniejszej mojej ogniskowej, na więcej zarówno chmury jak i seeing nie pozwalały. ¯_(ツ)_/¯ Technikalia: teleskop 406/1800mm + asi290 kolor, stack 50% z 368 najlepszych klatek. Ogółem nagrałem 5000 klatek, ale najpierw zrobiłem odsiew najlepszych.
#astronomia #mactrixpoleca #kosmos #astrofoto
mactrix - Wczorajszej nocy, między chmurami i w chmurach łapałem Saturna, bo jak się ...

źródło: comment_1595799943sFCuzxdC6YJ9C9GKYyQAa2.jpg

Pobierz
  • 36
@Czarny_Klakier: Przykładowe programy które to ogarniają to autostakkert i/lub registax
@Fairplay2016: tak lecę na goto. Jeżeli chodzi o drugie pytanie to bez problemu choć skala jest bardzo duża, zdjęcie które wrzuciłem to tak naprawdę 66% resize z ogniskowej 1800mm, a mam jeszcze ogniskową 3600mm i 7200mm. Do mniejszej skali na live używam a7s lub qhy163 i wtedy kolorowe mgławice oraz szczegóły gromad gwiazd czy ramion galaktyk widać w trybie real-time
@Fairplay2016: mam pierścień T2, który ma zarówno wyjście M42 (bezpośrednio do wyciągu) jak i M48 (do korektora komy - tu jeszcze mam zmienny pierścień dystansowy 5-12mm). A7S łączy się bezpośrednio z apką Sony Remote Control, którą mam na kompie i można tam pykać zdjęcia i nagrywać obraz na żywo. Kamerki chodzą zarówno na Sharpcap, FireCapture jak i APT.