Wpis z mikrobloga

Oto jak chleje moja Mazda 5 (2008 r. 2.0 benzin CR, 143 KM) - spis wszystkich tankowań od jej zakupienia końcem sierpnia 2019 r. :

#samochody #motoryzacja

pozwolę sobie zawołać: @ScaRRyMaN @aksal89 @frode bo ostatni radziliście mi z tym radiem - temat chwilowo zamknąłem: kupiłem transmiter FM BaseUS na kartę microSD i gra tak samo jak radio - jest radość, lecą MP3. 59 zeta dałem na alledrogo.

Spalanie niestety jest wysokie, nie wiem czy tam w ogóle są sondy lambda i czy ich uszkodzenie/brak może tak podnosić spalanie - to moja pierwsza benzyna od 12 lat (poprzednią była Skoda Favorit). O ile się orientuję to wolnossąca benzyna nie ma tych wszystkich grzechów diesla (dwumasy, turbiny, EGR, DPF, wtrysków bezpośrednich), a zatem co w niej może się psuć? Sondy lambda, alternator? Coś jeszcze? Stan licznikowy (bo przebieg znany tylko Panu Bogu, poprzedniemu właścicielowi oraz januszowi który ją z reichu przywiózł na lawecie i pewnie skręcił na granicy) mam 162 tys. km (kupiona z 159 tys km). Miliona pewnie nie zrobi, ale chciałem wiedzieć na co się przygotować?
snwptest - Oto jak chleje moja Mazda 5 (2008 r. 2.0 benzin CR, 143 KM) - spis wszystk...

źródło: comment_15957048041C6yRio4Iij6eu3k07rYBd.jpg

Pobierz
  • 21
  • 0
@Stafford we wrześniu 2019 pojechałem nią ok 100km dać do konserwacji, teren lekko górzysty, wypiła ok 15/100 to był pierwszy bak po zmianie oleju, zupełnie nie pałowana tylko spokojnie jechałem, sam bez obciążeń i o ile pamiętam to bez klimy. Wtedy się trochę za łeb złapałem , ale teraz jest już lepiej, jednak nadal w okolicy dychy a ostatnie kursy już w kilka osób i z klimą.
@slozubn
@frode
@Dejwi996

Tak myślałem
  • 2
@Stafford serdecznie podziękuję,wystarczy mi kilka wątków które tu na tagu motoryzacja przeczytałem o różnych usterkach zgrzytach i mękach użytkowników - a to mieszanka nie ta, a to rwie , a to nie włącza się na zimnym, a to coś z ciśnieniem, faza lotna,taka, sraka, najlepsze to są w ogóle instalacje z dotryskiem benzyny: ( ͡° ͜ʖ ͡°) montujesz ten gaz a zużywasz i jedno i drugie paliwo -