Wpis z mikrobloga

#lutowanie #elektronika #audio #kasety #retrofuturyzm
mireczki,
mam taką fazę na kasety. Wiecie, chciałbym se zgrać ulubiony synthwave i vaporwave na kasetę, by był retroklimat. Jednak czytnik kaset w mojej Aiwie XR-EM51 był ostatni raz używany 16 lat temu. Próbowałem niedawno nagrać kasetę, lecz nic nie dało się nagrać. Co prawda display pokazywał obecność kasety, ale klikając "REC" ikonka nagrania zapalała się na ułamek sekundy. Od tego czasu po włączeniu całego systemu audio podczas startowania czytnik kaset terkocze przez trzy seko. Dzisiaj całość rozmontowałem, usunąłem kurz starszy ode mnie i zabrałem się do szukania usterki. Ten "dociskacz" u góry po lewej (na zdjęciu go brakuje) wyskoczył z własnej sprężyny i chyba to jest jedyna usterka mechaniczna jaką zdiagnozowałem, lecz wątpie że nagrywanie było uniemożliwione tylko przez to. Mam zamiar wyczyścić całość, szczególnie ten czytnik taśmy (jak to się nazywa?) cybercleanem. Niestety urządzenia tego typu i inne odtwarzacze to nie moja branża, powiedzcie, co z tym zrobić by prawdopodobieństwo że bydlak ruszy wzrosło?
Pobierz
źródło: comment_1595697913jPZR5UoPJzAq3SGXkEAg22.jpg
  • 8
@WLs40_462-62: nie tak nitkę układasz tak jak pasek szedł oryginalnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) jak już zmierzysz i zamówisz nowe paski bo trzeba wszystkie wymienić to możesz zabrać się za czyszczenie tego G ze wszystkich rolek może zdążysz zanim listonosz zamówienie przyniesie, bo jak zamówisz kurierem to nie zdążysz ( ͡° ͜ʖ ͡°)