Wpis z mikrobloga

Mirki, mam do was pytanie o sugestię. Chciałbym się poduczyć nieco #kotlin i napisać apkę, która będzie kompletna od A do Z. Natomiast... nie mam pomysłu jako takiego, na projekt dla jednej osoby. Coś żeby było w miarę proste i funkcjonalne ale jednocześnie miało trochę kodu do nauki składni. Nie chcę też powielać shitów typu n-ta aplikacja, która robi to samo. Macie jakieś pomysły?
#androiddev #programowanie
  • 15
@hanabira: Imo sens uczenia się Kotlina pod Androida nie pisząc w Androidzie jest bliski zera, szczególnie że większość rzeczy z zakresu architektury apek Androidowych nie bazuje na czystym Kotlinie, a na bibliotekach typowo Androidowskich.
@bezznaczenia: Chcesz się nauczyć Kotlina czy Android SDK? Bo jeżeli Kotlina to sprawdź Kotlin Koans. Jak Android SDK to najlepiej apkę która dotyka wielu części frameworka:
- UI z animacjami
- powiadomienia, pushe
- dźwięki
- wibracje
- lokalizacja
- sensory
- kamera

Jak chcesz się nauczyć to nawet todo lista może fajnie pokryć te gałęzie.
@bezznaczenia: Kiedys chciałem napisać grę „random challenge”. Od czasu do czasu apka wrzuca Ci challenge który musisz wykonać. Im szybciej tym więcej punktów. Kilka przykładowych wyzwań:
- dostajesz przykładowy kolor i musisz znaleźć taki sam kolor w okolicy i nakierować na niego aparat
- telefon to bomba która rozbroić możesz tylko zakrywając czujnik zbliżeniowy
- musisz obrócić telefon tak żeby wskazywał północ
- dostajesz wzor wibracji i musisz odtworzyć sekwencję
-