Wpis z mikrobloga

Siemanko mirki, total noob here, także nie bijcie pls :) Chciałem się pobawić w darcie się do mikrofonu na autotune 4fun tylko że z małym haczykiem, mianowicie chciałbym mieć odsłuch wokalu z nałożonymi efektami w czasie rzeczywistym, bez lagów, no i jeszcze mam parę pytań, także jakby się komuś chciało odpowiedzieć to dziękuję bardzo kłaniam się nisko :P

Wiem, że jest taka opcja w Cockos Reaper: bawiłem się chwilę z mikrofonem na usb i niby działa tak jak chce, ale nie do końca - z samym tunem malutki latency jest, ale jak dodam do tego jakiś reverb czy więcej efektów to jest tak jak pan Stonoga powiedział czyli to jest dramat #!$%@? :D

1. Jestem kompletnym debilem i robię coś źle czy jednak interfejs audio jest do tego potrzebny?

2. Jeśli chodzi o mikrofon, chciałem albo kupić novoxa nc-1 ALBO w przypadku gdy interfejs jednak sprawi że będę miał 0 latency na odsłuchu wokalu z efektami na słuchawkach toMXL 770 + Behringer UM2 (z tego co widzę to taki tańszy odpowiednik scarlett solo, a do mojego gówno zastosowania sprawdzi się tak samo, prawda?

Dzięki :)

#produkcjamuzyki
#produkcjaaudio
  • 8
@piro111 interfejs nie zagwarantuje Ci braku latencji. Na to mają wpływ sterowniki danego interfejsu, wtyczki z których korzystasz i moc Twojego komputera. Sterowniki jakich potrzebujesz bez interfejsu to ASIO4ALL. W ustawieniach robisz sobie jak najniższy bufor przy którym nie ma trzasków ani nic nie zgrzyta. Im niżej tym mniejsza latencja, ale też większe obciążenie procka. Najlżejszy autotune z jakiego korzystałem to waves real time więc myślę że możesz z nim pokombinować, a
@piro111: @szatek16: apollo twin gwarantuje ci brak latencji gdyż wtyczki oblusguje wtedy procesor w interfejsie. Tyle ze to koszt 3k
Ew jak ja nagrywam a nje mam apollo to wrzucam do projektu tylko bit. Jedna ścieżka wokalu z tjunem i kompresorem i buforowanie czy tam sampling na 128. Jest latencja z 10ms ale niezauważalna. Aha sprawdź jeszcze czy sam autotune nie generuje ci latencji. Tjun od waves ma 0 ale
@MrXavery skąd ja wiedziałem że ktoś mi zaraz w komentarzu z Apollo wyskoczy xD serio proponować Apollo komuś kto chce sobie powyć do majka to "xD"

@piro111 stery do interfejsu zwykle są bardziej stabilne więc przeważnie wszystko lepiej chodzi. Nie wiem jak na majkach USB, ani nie wiem jak z interfejsem behringera, natomiast ja na focusrite bez dodatkowych pluginow, z samym tjunem mogę nagrywać na latencji ok 5ms. Aczkolwiek tak jak mówiłem,
@MrXavery:
Bawiłem się Antaresem właśnie, poczytam o tej wersji Real Time i pobawie się troszkę z gównomajkiem na usb, danke mirek.

@szatek16: Legancko, w sumie racja, może poszukam używanego focusrite solo, chociaż behringer tanszy ~250zł. Takie interfejsy się raczej nie psują? No chyba że ktoś tym w ścianę #!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Obczaje sobie ustawienia i ASIO i zadecyduje co dalej, dzięki wielkie :)
Jeszcze