Wpis z mikrobloga

Zapowiada się niezwykle intensywna druga część roku. Technologicznie i tak w ogóle. I zawodowo lada chwila rozpocznie się kilka nowych projektów, i prywatnie lista TODO zdaje się nie mieć końca.
..
Chciałbym dokończyć PIMPowanie biura, i przede wszystkim pozbyć się obecnego serwera i postawić zupełnie nowy sprzęt już podzielony na serwer właściwy ( #homelab ) i osobno na #nas. Obecna formuła jednej maszyny dzielącej te dwie funkcje nie bardzo się sprawdziła. PLUS zmian: jest kolejny temat na skręcenie z tego materiału ;) I to nie tylko z samego zestawienia takiego laba czy postawienia NASa, ale w ogóle temat #selfhosted zdaje się nie mieć końca. Moja wyobraźnia chyba też nie ma końca i zapomina, że dobra jest za krótka, a ja jestem coraz starszy i mniej skory na takie szaleństwa
..
☁ Szykuje się też do wielkich migracji chmurowych. I tu też: część zawodowo i to w kilku projektach, część prywatnie - utylizacja starego sprzętu, pozbycie się kilku fizycznych serwerów, konsolidacja, wymiana stacków technologicznych na nowe (nowe centrum dowodzenia: monitorowanie, alerting, deweloperka). #cloud #serwery
..
Daj znać jak temat #selfhosted Cię interesuje. Co byś chciał mieć u siebie? Właśnego dropboxa, netflixa, monitoring czy może kombajn do deweloperki (gitlab, sentry etc.)? #webdev #devops

ps. https://webmastah.pl/yt <==> filmy już się montują, mam nadzieję, że będą w przyszłym tygodniu. Mam opóźnienie spowodowane problemami technicznymi. Na razie puszcze jak jest, a w kolejnych postaram się coś popracować nad dźwiękiem i obrazem.
normanos - Zapowiada się niezwykle intensywna druga część roku. Technologicznie i tak...

źródło: comment_1595588945mPNMBSZ0mnBBs4jhaCxdD8.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@asdasdce2w: widziałem, czytałem, zapisałem. być może się tym zajmę choć nie ukrywam, że to jest grubszy temat. tutaj problemem jest to, że to zbieranina kilkunastu rożnych softów, które razem trzeba spiąć do roboty ;)
  • Odpowiedz