Wpis z mikrobloga

W ostatnim czasie bardzo podoba mi się temat kajaków jednak do czynienia miałem z nimi jako małe dziecko.
W jaki sposób zacząć przygodę z kajakami ?
Wynająć i popływać po jakimś jeziorze ?
Czy umówić się na jakiś spływ ? Czy spływy zawsze są grupowe i czy trzeba mieć własną grupę?
#kajaki
  • 8
W jaki sposób zacząć przygodę z kajakami ?


@DaxterPoker: Najpierw sprawdz swoje mozliwosci: podjedz nad jakies jeziorko - wypozycz kajak i poplywaj. zobaczysz "na ile Cie stac"

Potem mapa w lape i adekwatnie do powyzszego zaplanuj sobie trase
Tylko ze pamietaj: plywanie po jeziorze != splyw rzeka

Ogolnie to temat nie jest trudny do ogarniecia (na sam poczatek-jak bedziesz chcial bardziej "wyczynowo" to trza wiecej myslec) poprostu trza siasc, pomyslec, poczytac
@DaxterPoker: eee ale takie splywy turystyczne to jest wypoczynek :) Ja coprawda lata temu mialem kajak ze sterem (teraz ponoc juz takich nie robia) wiec bylo latwiej ale nawe bez steru to kajaki nie wyczynowe sie plynie zeby wypoczac
@DaxterPoker: Wypoczynkowo to jakieś jezioro, ale jak weźmiesz nawet jakiś spływ 3-4h to taki lajtowy, zawsze ktoś powinien podopowiedzieć i pomóc.
Spływy często są grupowe, ale możesz się do jakiejś podłączyć, często trafisz na spoko ludzi
Wypoczynkowo to jakieś jezioro


@beer_man: oj moglbys sie zdziwic - jakis miesiac temu na urlopie poszlismy na kajaki. Jezioro to jezioro tak sie zlozylo ze bylo duzo wioslowania pod prad :P Jak plyniesz se rzeka to zazwyczaj z pradem (no chyba ze robisz se wyczynowy trening).
@DaxterPoker: Nie płyn jeziora bo jest nudne. Najwięcej frajdy dają szybkie rzeki górskie, ale oczywiście nie są dla wszystkich. Są kluby kajakowe górskie, które organizują akcje wiosenne, letnie i jesienne. Nie wiem gdzie mieszkasz, ale sprawdź Bystrze w Krakowie, Habazie w Warszawie, Morzkulc w Gdańsku, i Panta Rei w Poznaniu, ew obczaj sobie tory kajakowe i ich szkolenia.
@DaxterPoker: sprawdź płytkie spływy kajakowe, takie po których dzieci też pływają. Spływy są ciekawsze od jeziora. Z grupą jest więcej śmiechu i frajdy, ale samemu też można wynająć. Fajnie zebrać znajomych, którzy nie mają doświadczenia.