Wpis z mikrobloga

Chciałem odpisać @waclawababciarycha w tym wpisie:
https://www.wykop.pl/wpis/50935555/zerknijcie-na-post-odnosnie-szwecji-https-www-wyko/
ale mnie dał na czarnolisto chyba, więc robię osobny wpis.

Kreml to chyba ciebie finansuje, zielonko. Jakbyś miał odrobinę pojęcia, to byś wiedział, że statystyki dotyczące Szwecji spływają często z dużym opóźnieniem i są przydzielane do różnych poprzednich dni z przeszłości, np. w zależności od tego, kiedy zgon nastąpił. To daje złudzenie wygaszania krzywej zachorowań, co wcale nie jest prawdą. W ostatnich dniach masz mało przypadków, ale ta górka wstecz cały czas staje się większa. Spójrz sobie na daily news na Worldometers na dole - nawet nie mogą dziennego podsumowania zrobić, taki tam jest burdel w tych liczbach.
Pomijając te anomalia związane z raportowaniem, to i tak średnio w Szwecji umiera ok. 20 osób dziennie, co w przeliczeniu na populację daje mniej/więcej taki rezultat, jakby w Polsce umierało 80 osób dziennie. Jeszcze tylko parę dni i w wskaźniku śmiertelności przebiją Włochy i Hiszpanię. Rzeczywiście, jest czego zazdrościć. W porównaniu z Danią, Finlandią czy Norwegią, to Szwecja okazała się kompletnym debilem i nieudacznikiem. Teraz Szwedów nie chcą wpuszczać do innych krajów, ojej ciekawe czemu.

#koronawirus
  • 7
@Siemomyslaw: Przecież to idiota jest, od kwietnia powtarzający te same wysrywy. Jak ktoś te jego teorie podważa to blokuje i usuwa komentarze. Wcześniej pod nickiem @rysiekryszard który został zbanowany. Oczywiście moderacja nie widzi problemu w tym że założył nowe konto. @Moderacja widocznie po każdym banie można sobie nowe założyć ¯\_(ツ)_/¯
źródło: comment_1595489860MQzVVDiDM4UcNK9NTNoizx.jpg
@fiolkins: A myliłem się? Za 24 czerwca, jest już potwierdzonych 1803 przypadków, trochę się skorygowało, ale pewnie już się wiele nie zmieni. Właśnie wtedy była chyba jakaś wyjątkowa sytuacja, że zaraportowali w miarę na bieżąco, i dlatego nagle tyle wyszło. Opóźnienia w raportowaniu są akurat na korzyść koronadenialistów, dla których to może stanowić dowód, że w Szwecji jest zajebiście. Jedne państwa raportują opóźnienia łącznie i przypisują wszystko do 1 dnia, ale
@Siemomyslaw: Jak Ci potrzeba to jestes onanista liczb i dokladnosci ale jak Ci nie pasuje to wtedy mozna troche fakty podciagnac. Jest 1803 (wierze na slowo) a Ty twierdziles ze ponad 2200. Wprost napisze: Tak, myliles sie. To o ile procent sie pomyliles ? Matematyke zostawiam Tobie. Ale w sumie to szkoda bajtow na dysku na dyskusje z Toba. Typowy dysonans poznawczy, nie jest to projekcja bo to przewaznie czynisz w
@fiolkins: Po pierwsze, to wtedy szybko się zreflektowałem i się nie wykłócałem z nikim. Po drugie, to była dziwna sytuacja, bo nigdy wcześniej takich skoków w raportach nie było - mogłem więc być zaskoczony. Po trzecie, owszem - liczby zostały skorygowane (i nie miałem na to wpływu), co nie zmienia faktu, że tendencja w tamtych dniach była mega wzrostowa, wręcz rekordowa i widać to do dzisiaj w statystykach. Przecież nikomu tu
@asd23434asd: Rozumiesz człowieku, że jest cała masa powiązań kont typu numer telefoniczny, ip, browser data itd i można to sprawdzić? Już x osób mnie zgłaszało za multi konto i co? I nic. Bo multikontem nie jestem i moderacja to wie. To, że mam "rysiek" w nicku i piszę na podobnych tagach co tamten nie oznacza, że jestem multikontem. Widzę, że masz duży problem z myśleniem, dlatego zgłaszam cię do moderatora za