Wpis z mikrobloga

Ile gniliście najdłużej w czasie depresji w łóżku ? Ewentualnie przed komputerem.

Ja obecnie od kwietnia do teraz nic prawie nie robię tylko łóżko i YouTube...

#depresja #samobojstwo #nerwica #ssri

Ile najdłużej lezeliście w łóżku w czasie depresji?

  • Do tygodnia 13.5% (15)
  • Do 2 tygodni 3.6% (4)
  • Do miesiąca 4.5% (5)
  • Do 2 miesięcy 2.7% (3)
  • Do 3 mięsięcy 8.1% (9)
  • Do pół roku 6.3% (7)
  • Do roku 3.6% (4)
  • Powyżej rok 57.7% (64)

Oddanych głosów: 111

  • 13
  • Odpowiedz
@Ketonowy: przez depresję i nerwicę nie odbierałem telefonów od szefa bo się tragicznie czułem i dostałem dyscyplinarkę (2x raz od tego samego szefa) - transport międzynarodowy.

Mam 26, mieszkam z matką
  • Odpowiedz
@Ketonowy: byłby człowiek normalny to by wziął L4 na kilka tygodni i wrócił do pracy a zawsze jak mnie dopadnie depresja odcinam się od wszystkich, w telefonie tryb samolotowy, nie wychodzę z domu
  • Odpowiedz
@Ketonowy: w tym problem że od 2018 się leczę i biorę leki i gówno mi to daje, nawrót depresji w kwietniu i nie chce mi się żyć ani nie widzę sensu życia. Teraz mam bardziej przeciwlękowe i jest trochę lepiej ale tyle czasu zmarnowałem w swoim życiu :(
  • Odpowiedz
@PioruN_9: Przecież tak działają antydepresanty. Można też dodać jakieś uspokajacze, które wcale nie muszą uspokajać. Ja np. po wzięciu pregabaliny staję się aktywna. Jeśli ktoś nie wychodzi z domu przez lęki i weźmie jakąś benzodiazepinę, to po 5 minutach jest już całkowicie zdolny do wychodzenia i w połączeniu z dobrym nastawieniem (często wyćwiczonym na terapii), może zacząć kodować w mózgu nowe zachowania.
  • Odpowiedz
@RudyKot2017: Też nawiedzają mnie myśli o zmarnowanym czasie, w trakcie mojej choroby trwającej już 12-15 lat jakieś 5 lat było świetnych, normalnych. Kolejne 5 lat to depresja, ale z możliwością działania i walką o przetrwanie (dam radę, dam radę) i następne 5 lat to dno i muł, całkowity regres fizyczny i umysłowy.
Palisz papierosy?
  • Odpowiedz