Wpis z mikrobloga

hej po okolo10 latach smazenia baki non stop robie #detoks
dzis mija 4 albo 5 dzien (nie pamietam :P) i zauwazylem ze strasznie realistyczne sny mi sie snia i tera pytanie : czy przez te 10 lat nic mi sie nie snilo czy po prostu nie pamietalem co mi sie sni ? pozdro

#narkotykizawszespoko
  • 12
@Aborygent: ja mam też strasznie realistyczne sny przez jakieś 2 tygodnie już przez detox od benzo, ale zazwyczaj one są bliskie koszmarów, w sensie że nie ma tam czegoś przerażającego tylko #!$%@? sytuacje zmieniające życie i potem ogarniać czy to było na serio czy ci się śniło xD Ogólnie to kilka razy sen był tak realistyczny że budziłem się już w śnie i drugi raz dopiero się na serio budziłem, dziwna
@Jakis_Leszek: narazie postaram sie dluga przerwe zrobic (kilka mc) zeby mozg oczyscil sie, pozniej moze bede palil w weekendy ale jeszcze nie wiem bo kiedys mialem taki okres ze postanowilem palic tylko w weekendy ale z 2/7 dni palenia nagle zrobilo sie 3/7 potem 4/7 i znowu 7/7 dni jarania takze narazie nie mysle co bedzie pozniej wazne zebym teraz nie wymiekl i nie zajaral :)
mialem taki okres ze postanowilem palic tylko w weekendy ale z 2/7 dni palenia nagle zrobilo sie 3/7 potem 4/7 i znowu 7/7 dni jarania


@Aborygent: znam to z doświadczeniaxD

Stad najlepiej jak najdłuższy okres przerwy zrobić u mnie już prawie rok abstynencji od thc leci. Pozwoliłem sobie ma zapalenie kilka razy, ale nie ciągnie mnie już do palenia w ciagu, generalnie nie ciągnie już zbytnio do jarania.
Najgorsze są pierwsze
@Aborygent: THC generalnie wpływa dość negatywnie na sen... Buszek skraca fazę REM odpowiedzialną za tzw. sny. Aktywność neuronów mózgowych w fazie REM też jest dużo niższa po buszku. Efektem jest "brak snów", który dodatkowo może być potęgowany pogorszeniem pamięci krótkotrwałej. Inna sprawa że thc odpowiedzialne jest również za nadprodukcję melatoniny, której ilość dyktowana jest przez nasz cykl dobowy. Dzięki temu zasypia się tak szybko a sen jest taki przyjemny ale też