Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Paula_pi: ilosc plusow doskonale swiadczy o poziomie wiedzy Polakow na wyspach ( ͡° ͜ʖ ͡°) Anglicy rozumieja siebie doskonale, chyba, ze ktos belkocze, zupelnie jak w Polsce. Jak ktos ci powie nylonbojtel tez nie zrozumiesz. To, ze niby angole sie nie rozumieja to mit.
  • Odpowiedz
@Paula_pi: też miałem germanistę który dogadać się umiał jedynie sam ze sobą. Była wycieczka do niemieckojęzycznej Szwajcarii i potrzebowaliśmy tłumacza bo gość wymiękł.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Paula_pi: to w sumie jest trochę inaczej. Angielski z polskiej szkoły anglicy rozumieją, ale osoby nauczone w polskiej szkole niezbyt rozumieją Anglików ( )
  • Odpowiedz
@adamssson: Oj, pamiętam, jak kiedyś żużlowe Grand Prix oglądałem i był wywiad z Crumpem czy Holderem - to się tata zdziwił, że nic nie rozumiem :) Z drugiej strony jak pięcioboiści przyjechali do Drzonkowa, to nie miałem najmniejszego problemu.
  • Odpowiedz
@adamssson: nie zgodziłbym się, pracuję z paroma Australijczykami i jakoś można dać radę, tylko akcent dziwny, Szwajcarzy mają za dużo gwarowych określeń
  • Odpowiedz
Jeśli chodzi o UK to zależy też jaki region. Byłem w Leicester w środku kraju i ten ich dialekt tam to masakra xD W takim Londynie ponoć idzie zrozumieć na luzie.
  • Odpowiedz
@Paula_pi: Pamiętam jak wyemigrowałem do Yorkshire... Matko, ale to było zderzenie z rzeczywistością. Dopiero później mi wyjaśniono, że w Yorkshire mają taki akcent, że nawet inni Anglicy ich nie rozumieją. Tak czy siak - większość brytyjskich akcentów brzmi jakby gadali podczas jedzenia. Słuchanie ich to udręka, z kolei słuchanie Amerykanów po tym doświadczeniu brzmi jakby się normalnie poezję czytało - czysto, śpiewnie, pięknie!
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Paula_pi: mieszkam w Cumbrii, gdzie dialekt jest trochę wieśniacki, a trochę szkocki. Myślałem, że znam angielski w miarę dobrze. Kiedy tu przyjechałem zderzenie z rzeczywistością okazało się bolesne. Za cholerę nie mogłem nikogo zrozumieć. Do tej pory niektórych osób z pracy nie rozumiem xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Paula_pi: ja szczerze to juz sam nie wiem jak sie pisze po angielsku xD w ciagu ostatnich lat z angielskim mialem stycznosc glownie w filmach i serialach, do tego memy, youtube, komentarze na jakichs 9gag, reddit xD jak trzeba cos napisać na powaznie to bym chcial uzywac roznych rzeczy z takiej potocznej rozmowy a tu trzeba walic pelne zdania
  • Odpowiedz