Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Tydzień temu na tagu #stolarstwo czytałem o tym, jak dewalt ma krzywo zamocowaną tarczę. Otóż #makita nadal sztywniutko wypuszcza piły z różnicą około 3mm na krańcach tarczy względem stołu. Nie wiem jak dewalt, ale ja nie mam pojęcia jak ten silnik przesunąć w makicie. Wygląda jakby trzeba było wszystko rozebrać na pierwiastki i coś samemu kombinować. Słabo.
Pobierz whitewolfik - Tydzień temu na tagu #stolarstwo czytałem o tym, jak dewalt ma krzywo z...
źródło: comment_1595355410VjwwxbjhU1ygH0bLzYpJIo.jpg
  • 12
@whitewolfik: mlt100? straszne gówno xd mam taką na montaże, czasem przeciąć deskę po długości jednak wygodniej niż piłą najazdową... no ale gówno straszne. Ten stół "formatowy"... od razu odkręciłem żeby piła była mniejsza bo uciąć coś na tym jak chodzi w każdą stronę jak na #!$%@? majtki...

@cichaj: mam taki tam nieduży warsztat i wszystkie maszyny mam stare. Czasami zajedzie jakiś przedstawiciel z feldera i mi proponuje jakąś zajebistą maszynę
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@wujekKiziora: https://g.co/kgs/Fc4sej

Ze 3 zdjęcia warsztatu tam są. Sprzed kilku lat ale wiele się nie zmieniło.

Grubościówka jaroma dsga 63
Wyrownarka zefam
Frezarka nie wiem jakiej firmy.
Druga frezarka do załamywania krawędzi (frez z łożyskiem)
Taśmówka plovdiv (?)
Trak taśmowy wcześniej był samoróbka, teraz Drozdowski (ale stary)
No i tyle. Na zdjęciu widać jeszcze ukośnice dewalta. Teraz mam makite i dokupiłem radialna z tarczą 500mm (175 mm przecina. Ukośnice przecinaja max
Tydzień temu na tagu #stolarstwo czytałem o tym, jak dewalt ma krzywo zamocowaną tarczę


@whitewolfik: No siema ( ͡° ͜ʖ ͡°)

3mm na krańcach tarczy względem stołu


@whitewolfik: Ustawia się względem slotu suwnicy.

nie mam pojęcia jak ten silnik przesunąć w makicie


@whitewolfik: w dewalt od spodu stołu cała rama silnika jest na 4 śrubach przykręcona do blatu, luzuje, przestawiam lekko pukając, zakręcam, sprawdza, powtarzam