Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 56
Jak wygląda praca jako tester gier? Przeglądam sobie tak z ciekawości oferty i sobie o tym czytam. Większe firmy typu techland wymagają od Ciebie przynajmniej roku w zawodzie. Rozumiem, że zaczyna się pewnie od gówno mobilnych gier? Jaka stawka jest na początek, da się za to przeżyć? Ktoś tu zaczynał, jak to zrobiliście, bo sam temat nawet ciekawy. Z tego co wiem to trochę żmudna praca, ogrywanie ciągle tych samych fragmentów, etapów. Da się z tego gdzieś awansować wyżej? No i najważniejsze, da się znaleźć początkową pracę we #wroclaw? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#gamedev #testergier
  • 73
  • Odpowiedz
@OmarBongo: Zawsze mnie bawią ludzie którzy marzą o byciu testerem gier (a szczególnie tych AAA) xD Przecież to nie jest granie jak każdy myśli, tylko monotonne powtarzanie danej sceny (za każdym razem inny item, inna kolejność, inna taktyka XD)

Dodam jeszcze, że trzeba robić dokumentację na temat jak takiego buga osiągnąć (kolejność, itemy xDD)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 205
@denis-szwarc: przecież napisałem, że jest to żmudne, napisałem połowę twojego komentarza XD więc jak masz jakieś ciekawe szczegóły to wysłucham, po prostu zaciekawiłem się jak to wygląda od "kuchni"
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@denis-szwarc: no zdaje sobie sprawę, że dużo osób uważa te prace za pykanie w gierki, dlatego chciałbym kogoś kto serio tak pracuje i się spytać jak to wygląda, jak się zaczyna i te mniej kolorowe szczegóły xD
  • Odpowiedz
@OmarBongo: @Rabusek zaczynal od testowania gier ( ͡° ͜ʖ ͡°)

ogolnie praca strasznie monotonna, wyboraz sobie przechodzenie tego samego poziomu miliard razy po 8h dziennie przez tydzien. Zwracajac uwage na wszystko, tekstury, odglosy krokow, ptakow, srakow i masy innych rzeczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@OmarBongo: testuje się tak jak wszystko inne w oprogramowaniu. Poczytaj o testach black box, ogólnie zdobądź wiedzę na temat testowania. Na rozmowie dadzą Ci np. długopis i każą opisać jakbyś go przetestował.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PanKara: właśnie, tesetrzy są ogólni, czy jest powiedzmy podział, że ten się skupia na mechanice, ten na teksturach itd? Czy jeden patrzy na wszystko XD
  • Odpowiedz
@OmarBongo: Nigdy nie dotykalem gier, slyszalem od znajomych jak to wyglada mniej wiecej, wiem ze w CPR maja podzial na ludzi od dzwieku, tekstur i innych rzeczy, ale techland to troche oboz pracy (z tego co mowili programisci) wiec nie mam pojecia jak to tam wyglada
  • Odpowiedz
tesetrzy są ogólni, czy jest powiedzmy podział,


@OmarBongo: to chyba mocno zależy. U nas był team na grę Deus Ex i testowaliśmy wszystko, czasem był podział na sekcje (poziomy), czasem mieliśmy jakieś specyficzne zadania (np. testowania hitboxów), ale raczej wszyscy-wszystko
  • Odpowiedz
wyboraz sobie przechodzenie tego samego poziomu miliard razy po 8h dziennie przez tydzien.


@PanKara: Dam lepszy przykład - wyobraż sobie przechodzenie przez 8 godzin jednego poziomu i strzelanie w każdą ściane testując hitboxy. Tak wyglądały moje 2 tygodnie pracy za minimalną krajową xD
  • Odpowiedz
@Rabusek: Wow.

Prawda jest taka, ze w grach, szczegolnie tych AAA jest od #!$%@? rzeczy do sprawdzenia o ktorych jestem w stanie pomyslec, nie mowiac juz o tym o czym nie mysle - wlasnie typu sprawdzanie hitboxow w scianach xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Rabusek: aha, czyli minimalna krajowa ( ͡° ͜ʖ ͡°) dalej się w to bawisz, czy te 2 tygodnie odrzuciły Cie mocno? XD słyszałem, że to ponoć najlepsza opcja by się ogólnie załapać do game devu
  • Odpowiedz
Wow.


@PanKara: Wisienką na torcie dla tej historii jest fakt, że po tych 2 tygodniach pracy powiedzieli że nie naprawią bo wymaga to reworku całego silnika. Jak pooglądacie sobie recenzje Deus Ex: The Fall na PC (które i tak samo w sobie jest strasznym gównem) to pewnie znajdziecie trochę osób narzekających na hitboxy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
dalej się w to bawisz, czy te 2 tygodnie odrzuciły Cie mocno? XD


@OmarBongo: pracowałem ponad rok, teraz już mam 6 lat doświadczenia i w grach już nie robię (no czasem w projektach jako osoba która ogarnia zespół, ale bezpośrednio rzadko już gry testuje). Do pracy gamedevu raczej bym nie poszedł, ale gdybym drugi raz miał startować w IT to myślę że drugi raz poszedłbym na testera gier.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Rabusek: hm bardzo wyważona opinia XD ostatnie pytanie, uderzałes na początku do dużych firm i czy miałeś doświadczenie? Nie musisz mówić nazwy, tylko czy znana/mała firma xd
  • Odpowiedz
ostatnie pytanie, uderzałes na początku do dużych firm


@OmarBongo: uderzałem dokładnie do dwóch, Nowa Era i Playsoft. W Nowej Erze mnie nie wzięli pomimo że wykonałem zadanie trudniejsze niż mieli mi dać (miałem naprawić problem ze sterownikami w komputerze w którym nie było dostępu do internetu xD ostatecznie stwierdzili że nie wiedzą jak mam to zrobić i zdałem bo znalazłem problem). w Playsoft się nie dostałem za peirwszym razem, wzięli
  • Odpowiedz