Wpis z mikrobloga

Najbardziej na Mirko zaskakuje mnie negatywne podejście do osób biednych i tych z wadami genetycznymi, które chcą, lub mają dzieci.
Teksty typu "jak cię nie stać na dzieci to nie powinieneś ich mieć", albo "skazywanie dziecko na życie z chorobą jest egoistyczne" pojawiają się przy każdej dyskusji tego typu. Przecież chęć przeżycia i przekazania genów to zazwyczaj podstawowa potrzeba i instynkt istot żywych. Jak można kogoś za to krytykować? Już nawet pomijając to, że jak ktoś będzie się wychowywał w szopie, albo jeździł na wózku całe życie nie znaczy, że będzie nieszczęśliwy.

Nie mówię tu o przypadkach kiedy, ktoś ma óśmioro dzieci i ciągnie social, bo to temat na inną dyskusję.

#zalesie
  • 4
@ptr55: Świadome skazywanie dziecka na chorobę, albo klepanie biedy to czysty egoizm i zachcianka. Dziecko to nie jest zabawka, która musisz mieć. To nas odróżnia od innych zwierząt, ze powinnismy panować nad swoimi zachciankami. Czemu nie mogę tego krytykować? Czasem nie przewidzisz jakiejś choroby i z tym nie mam problemu, ale umyślne rodzenie dzieci, wiedząc ze dajesz in w zadatku choroby jest tylko i wyłącznie egoizmem.
@somskia: są inne cechy, które powodują że ktoś jest nieszczęśliwy, np. depresja z pokolenia na pokolenie, problemy w kontaktach społecznych, problemy w nauce - to też są powody dla których komuś należy się krytyka za zdecydowanie się na dziecko jeżeli podejrzewa, że dziecko tez będzie mieć te cechy?