Wpis z mikrobloga

Witam Mirków,
Mam pytanie odnośnie zakupu i rejestracji samochodu używanego z komisu, sprowadzonego z Niemiec.
Jakie dokumenty muszę przedstawić obecnie w wydziale komunikacji?
Chodzi o przypadek, w którym samochód jest już w komisie ale nie został jeszcze zarejestrowany w Polsce i nie ma niemieckich tablic. Jest za to po opłacie celnej.
Rozumiem, że do rejestracji potrzebuję 2 briefy (Czy mogą być kopie?), umowę kupna między mną, a komisem i czy coś jeszcze? Wydaje mi się że potwierdzenie opłaty cła i przynajmniej kopii umowy sprzedaży między Hansem a komisem. Bo na briefie są dane Niemca. Podobno obecnie nie trzeba już tłumaczeń. Z góry dziękuję za odpowiedź, niestety nie jestem w temacie a chcę uniknąć nieporozumień w urzędzie :)
#motoryzacja #kupnosamochodu #kiciochpyta
  • 4
@unlucky_fellow: potrzebujesz oryginał briefów wraz z ich tłumaczeniem (trzeba tłumaczenie, rejestrowałem samochód z Holandii w lutym i mnie gonili za brak tłumaczenia), fakturę lub umowę k/s, ważne badanie techniczne (zaświadczenie z SKP nawet, jeśli auto ma ważny TUV - nie wszystkie urzędy go chcą respektować, a jeśli samochód jest sprawny, to nie powinien być problem) i oczywiście potwierdzenie opłacenia akcyzy.
@jakis_login właśnie na stronie bip też mam napisane, że tłumaczenia są wymagane, z kolei kobieta w jednym z komisów powiedziała że już od roku z państw UE nie są potrzebne :/

@ThePPicasso o tym nie ma mowy, wiadomo :)

A czy nie nie uważacie, że potrzebuję też umowy między Hansem a komisem- skoro otrzymuję briefy na Hansa a w umowie k/s jest komis i ja?

@SpalaczBenzyny juz patrzyłem, bardzo podobne info, trudno